به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، سعید سلیمانی، مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام به یکی از حامیان اصلی گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردمی تبدیل شده است، گفت: تاکنون ۵۹۶ پروژه محرومیت‌زدایی در سراسر کشور را با حمایت از گروه‌های جهادی و تشکل‌های اجتماعی اجرا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام به یکی از حامیان اصلی گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردمی تبدیل شده است، افزود: بنیاد احسان در چهار زمینه آبرسانی، ارتقای فرهنگی، خدمات پزشکی و ساخت یا بازسازی منازل مسکونی در مناطق محروم، مسئله پیشرفت را دنبال کرده است.

مدیرعامل بنیاد احسان با بیان اهمیت حمایت از گروه‌های مردمی، گفت: در سامانه دنیای احسان، بیش از ۱۶ هزار گروه و نهاد مردمی ثبت نام کرده‌اند که بنیاد احسان بنا به ظرفیت‌های آنها با ۷ هزار مورد به طور مستمر در حال همکاری است. حمایت‌های بنیاد از این گروه‌ها در قالب توزیع اقلام و بسته‌های معیشتی غذایی و پروتئینی، بسته‌های بهداشتی و تجهیزات خدمات درمانی، جهیزیه و بسته‌های نوشت‌افزار مشق احسان و همچنین حمایت‌های مالی برای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی و پیشرفت است.

سلیمانی با اشاره به ارزش ریالی حمایت‌های بنیاد احسان از این گروه‌ها، افزود: تا کنون برای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی با بررسی طرح‌های ارائه شده از طرف گروه‌های مردمی و تصویب و اجرای آنها، ۸۹ میلیارد ریال اختصاص داده شده و در سال جاری نیز حمایت از پروژه‌های محرومیت‌زدایی توسط حرکت های جهادی ادامه خواهد یافت.

گفتنی است بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۱۳۱ پروژه آبرسانی، ۱۵۶ پروژه ارتقای فرهنگی، ۱۵۳ پروژه پزشکی و خدمات درمانی و ۱۵۶ پروژه ساخت یا بازسازی منازل در مناطق محروم کشور را اجرایی نموده است.