به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه روند تولید جنگنده کوثر در تهران و اصفهان با سرعت بسیار خوبی در حال طی شدن است، گفت: امیدواریم در روز ۲۹ فروردین سال آینده همزمان با روز ارتش، رژه سه فروندی جنگنده‌های تمام ایرانی کوثر را به اجرا در بیاوریم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش و سازمان صنایع دفاع به صورت مشترک خط تولید جنگنده‎‌های کوثر را حرکت می‌دهند، افزود: نیروی هوایی ارتش در تهران و سازمان صنایع دفاع در اصفهان این کار را انجام می‌دهند.

به گزارش میزان، جنگنده تمام ایرانی کوثر در مرداد سال ۹۷ با حضور رئیس جمهور و وزیر دفاع رونمایی شد. هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با مأموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به صورت کاملا بومی ساخته شده است و ایران را در زمره معدود کشور‌های دارای فناوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش نسل ۴ قرار داده است. این هواپیما در ۲ نوع تک کابین و دو کابین قابل تبدیل خواهد بود که نوع دوکابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبانان در مرحله پیشرفته کاربرد دارد.

منبع:خبرگزاری میزان