حوزه احزاب خبرگزاری فارس – قاسم عزیزی: ۵۰ روز تا انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم زمان باقی مانده است و جریانات سیاسی در قالب سازوکارهای انتخاباتی خود به دنبال رسیدن به یک نامزد واحد برای این دوره از انتخابات هستند.

در اصلاح‌طلبان نهادی اجماع‌ساز با عنوان جبهه اصلاحات ایران تشکیل شده که مشابه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است و ریاست آن را بهزاد نبوی از اعضای ارشد سازمان منحله مجاهدین انقلاب اسلامی برعهده دارد و این نهاد اجماع‌ساز از چندی پیش سازوکار رسیدن به نامزد واحد در جبهه اصلاحات را کلید زده است.

طبق اطلاع خبرنگار فارس تاکنون بیش از ۳۰ چهره اصلاح‌طلب از سوی احزاب اصلاح‌طلب به دبیرخانه نهاد اجماع‌‌ساز معرفی شده‌اند که محمدرضا عارف طبق پیش‌بینی‌ها از اقبال کمتری در میان این احزاب برخوردار است.

بابک‌آذرباد دبیر جبهه اصلاح‌طلبان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس اظهار داشت: آقای عارف مسیری جدای از نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری دنبال خواهد کرد و در نخستین روز ثبت‌نام نامزدها در وزارت کشور حضور و نام‌نویسی خواهد کرد.

وی گفت که نام دولت آقای عارف «دولت زندگی» و رنگ تبلیغات انتخاباتی وی همچون سال ۹۲ سفید رنگ خواهد بود.

به گزارش فارس، جبهه اصلاح‌طلبان از تشکل‌های حامی محمدرضا عارف محسوب می‌شود که احزاب معتدل جریان اصلاحات در این جبهه عضویت دارند و محمدجواد حق‌شناس، مجید بهمن‌زاده، جمشید ایرانی و بابکـ آذرباد از چهره‌های شناخته شده این جبهه هستند.

انتهای پیام/