به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور از اواخر وقت فردا به تدریج یک سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و باعث بارش باران، گاهی رعد و برق، در ارتفاعات بارش برف، کاهش نسبی دما و وزش باد در غرب، جنوب غرب، بخش هایی از شمالغرب و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی می شود.

شدت این بارش ها برای استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری و غرب کردستان است.

سازمان هواشناسی اعلام کرده سه شنبه دامنه فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر مناطق مذکور به شمالشرق، شرق و جنوب گسترده می شود و از شدت بارش در شمالغرب و بخش هایی از اغرب کاسته خواهد شد.

روز چهارشنبه در شمال استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و بخش هایی از جنوب غرب، جنوب و شمالشرق کشور بارش پراکنده انتظار می رود. مجددا روز پنجشنبه سامانه بارشی دیگری از شمالغرب، غرب و شمال وار کشور خواهد شد.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز و طی فردا با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش باران، در ارتفاعات بارش برف، کاهش دما و مواج شدن دریا در استان های ساحلی دریای خزر پیش بینی می شود. چهارشنبه بارش پراکنده در غرب سواحل دریای ادامه خواهد داشت.

منبع:خبرگزاری تسنیم