از اینتل باگ پیدا کنید؛ ۱۰۰ هزار دلار جایزه بگیرید

شرکت اینتل اعلام کرده نه تنها باگ های امنیتی خود را می پذیرد ، بلکه حاضر است به ازای این باگ ها ، جوایزی تا سقف ۱۰۰ هزار دلار نیز پرداخت کند

به گزارش خبر ویژه و  به نقل از وب سایت رسمی شرکت اینتل ، طی ماه های اخیر شرکت اینتل با غافلگیری هایی پیاپی در خصوص باگ های امنیتی خود رو به رو شد .
باگ هایی که عمدتا از سوی کاربران شاکی مطرح می شد و البته اعتبار این شرکت را نیز تحت فشار قرار داده بود . تعداد بالای این باگ ها و اعتراض های مدام باعث شد که اخیرا شرکت اینتل یک تصمیم جدید برای پایان دادن به مشکلات خود بگیرد .
این شرکت تصمیم گرفته با انتشار یک فراخوان رسمی از هر محقق، پژوهشگر و یا فعال حوزه فناوری که سررشته ای از حوزه فناوری دارد دعوت کند تا ضمن کشف باگ ها ، نه تنها نارضایتی ها را پایان دهد ، بلکه به جایزه ای ۱۰۰ هزار دلاری نیز دست پیدا کند .
موضوعی که هنوز مطرح نشده طرفدارانی پر شمار پیدا کرده و احتمال می رود تعداد زیادی ازافراد برای مشارکت در این طرح داوطلب شوند .
برنامه های آسیب پذیر و البته باگ ها در دسترس عموم هستند و هر فرد متخصص و واجد شرایط می تواند برای حل مشکلات وارد عمل شود .
اما در این میان خبر خوش برای افرادی که تسلط کاملی بر دنیای فناوری دارند این است که کفش باگ های مخرب و ویروسی که به هکرها امکان ضربه زدن های اساسی را می دهد نیز می توانند تا ۲۵۰ هزار دلار ارزش داشته باشند .
باید دید با کمک این تمهید جدید شرکت اینتل چه تعداد از افراد شروع به فعالیت برای کشف باگ ها می کنند و در نهایت جایزه ۱۰۰ و حتی ۲۵۰ هزار دلاری نصیب کدام گروه می شود ./انتخاب