علت اصلی سقوط ارزش بیت کوین

هم اکنون هر توکن بیت‌کوین ۷ هزار و ۹۸۲ دلار داد و ستد می‌شود و مجموع کل ارزش بازار بیت‌کوین‌ها حدود ۱۳۴ میلیارد دلار است.

به گزارش خبر ویژه، بیت کوین یا همان ارز دیجیتال امروز به دغدغه خیلی‌ها در جهان تبدیل شده که افت و خیز ارزش آن نقشی حیاتی در زندگیشان دارد. این ارز چندوقتی است حال و روز خوشی ندارد.

تا چند روز پیش از آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی قیمت بیت‌کوین رکورد ۲۰ هزار دلار را شکسته بود و در این محدوده سیر می‌کرد اما طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت این ارز مجازی با سقوط ۱۶ درصدی به زیر ۸ هزار دلار رسیده است.

در همین رابطه
تحلیل قیمت «بیت‌کوین» از ۲۰۰۹ تاکنون + نمودارها
هم اکنون هر توکن بیت‌کوین ۷ هزار و ۹۸۲ دلار داد و ستد می‌شود و مجموع کل ارزش بازار بیت‌کوین‌ها حدود ۱۳۴ میلیارد دلار است. دیگر ارزهای مجازی نظیر اتریوم و ریپل نیز به ترتیب ۲۸.۷ و ۳۵.۱ درصد سقوط کرده است و به ۸۰۰ و ۰.۶ دلار رسیدند. طی روزهای گذشته شاهد کاهش ۱۰۰ میلیارد دلاری حجم بازار خود بوده‌اند. به طور کلی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ارزش کل بیت‌کوین‌های موجود در بازار ۷۲ میلیارد دلار سقوط کرده و از بالای ۲۰۰ میلیارد دلار به ۱۳۴ میلیارد دلار کنونی رسیده است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل سقوط قیمت بیت‌کوین اعلام مقامات هندی مبنی بر اقدام برای قانونمند کردن بیشتر معاملات بیت‌کوین در این کشور است. وزارت اقتصاد هند روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ارزهای مجازی در این کشور غیرقانونی بوده و دولت این کشور قصد دارد معاملات آنها را به طور کامل متوقف کند.

بیشتر بخوانید

افشای پشت پرده وابستگی بیت کوین به سازمان سیا +فیلم
شرکت فیس‌بوک نیز اعلام کرده است که تبلیغ هرگونه ارز مجازی در صفحات خود را ممنوع کرده است، میک‌کرک کارشناس توسعه کمی و داده مؤسسه سایفرکپیتال معتقد است انبوه اخبار درباره اقدام قانونی برای ارزهای مجازی باعث تشدید هراس و بحران در بازار جهانی شده است./فارس