بلومبرگ: سقوط سهام آمریکا به ۵۰۰ فرد ثروتمند جهان ۱۱۴ میلیارد دلار ضرر زد

افت ناگهانی و شدید سهام ایالات متحده، سرمایه ۵۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد جهان را مجموعا با خسارتی معادل ۱۱۴ میلیارد دلار روبرو کرده است.

بلومبرگ:سقوط سهام ایالات متحده،موجب خسارت ۱۱۴میلیاردی به۵۰۰ نفر از ثروتمندترین اشخاص جهان گردید]
به گزارش خبر ویژه، این تارنمای خبری ادامه داد:سقوط شدیدشاخص سهام دربازار بورس آمریکا طی روزهای اخیر خسارت های هنگفتی را به افراد ثروتمند در سرتاسر دنیا وارد کرده است.وارن بافت مالک متمول شرکت برکشایر هاتاوی و سومین فرد ثروتمند دنیا، با از دست دادن مبلغ ۵.۱ میلیارد دلار، لقب متضررترین را از آن خود کرد.
پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه بلومبرگ روزانه فهرستی را موسوم به ‘شاخص میلیاردرهای بلومبرگ’ متشکل از ۵۰۰ فرد ثروتمند جهان، منتشر می کند. در تازه ترین فهرست این پایگاه، شرکت برکشایر با افتی ۹.۲ درصدی در صدر قرار دارد.
بلومبرگ در تارنمای خود ادامه داد: بافت ۸۷ ساله که در فهرست ۱۸ نفره ثروتمندترین اشخاص دنیا قرار دارد تنها در یک روز ۱ میلیارد دلار خسارت دید. نام مارک زاکربرگ مالک فیسبوک با خسارتی معادل ۳.۶ میلیارد دلار در رده دوم این فهرست به چشم می خورد.
جف بیزوس مدیرعامل و بنیانگذار آمازون ثروتمندترین فرد جهان نیز از این افت بی نصیب نماند و سرمایه وی با ۳.۳ میلیارد دلار خسارت به ۱۱۶.۴ میلیارد دلار کاهش یافت.
سرگئی برین و لری پیج بنیانگذران شرکت آلفابت که شرکت گوگل زیرمجموعه آن است با خسارتی ۲.۳ میلیارد دلاری در رده های بعدی این فهرست قرار گرفتند.
سیر نزولی افت سهام های ایالات متحده که همچنان ادامه ، تنها در روز جمعه گذشته به اندازه ای شدت گرفت که ۶۸.۵ میلیارد دلار از این خسارت ها را رقم زد./ایرنا