توضیحات زیباکلام درباره اخراجش از دانشگاه آزاد

صادق زیباکلام که روز گذشته در مصاحبه با اعتمادآنلاین تلویحا از اخراج خود از دانشگاه آزاد خبر داده بود، با انتشار مطلبی در این خصوص توضیحاتی ارئه داد.

اخراج از دانشگاه آزاد
صادق زیباکلام | ۸اسفند۱۳۹۶
سلام دوستان
بسیاری از من می‌پرسند آیا خبر اخراجم‌ از دانشگاه آزاد حقیقت دارد؟ درپاسخ بایستی بگویم که خبر درست است و متاسفانه این اتفاق افتاده است. بنده بیش از ۲۵سال با این دانشگاه همکاری داشته‌ام و از سال۱۳۸۶ عضو پاره‌وقت دانشکده حقوق و علوم‌ سیاسی واحد علوم‌ و تحقیقات می‌باشم. هیچ اطلاعی به من اعم از کتبی یا شفاهی ندادند و من از طریق عدم پرداخت حقوقم در بهمن‌ماه متوجه شدم ‌که عذرم را خواسته اند. البته چون ترم شروع شده بوده و دانشجویان با من درس برداشته بودند کلاسم را حذف نکرده‌اند.
اگر در مدت این ۲۵سال، در یک مرغداری کار کرده بودم احترام ‌بیشتری در پایان برایم قائل می‌شدند تا مسئولین انقلابی دانشگاه آزاد. البته دانشگاه مسائل مالی را عنوان کرده اما گویا مدیریت اصولگرای دانشگاه عزمش را جزم کرده که علوم انسانی اسلامی را به زعم خودش پیاده نماید و با توجه به این واقعیت که من معتقدم علوم انسانی اسلامی وجود ندارد و آنچه هست باورهای ایدئولوژیک نظام هست که به‌عنوان علم آموزش داده می‌شود لذا جای زیادی از نگاه مدیریت انقلابی و ایدئولوژیک‌زده دانشگاه آزاد دراین دانشگاه نمی‌توانستم داشته باشم.
به‌هرحال قصد دارم به وزارت کار شکایت نمایم چون دانشگاه خلاف قانون عمل نموده و یک‌جانبه و بدون اطلاع به من قرارداد همکاری را قطع نموده‌است. جالب است وقتی پای اجرای قانون به میان می‌آید دانشگاه آزاد می‌گوید ما بخش خصوصی هستیم اما نمی‌دانم چگونه بخش خصوصی است که همه مدیران و مسئولینش را مسئولین نطام‌ منصوب می‌کنند./آخرین خبر