پایان زمان اوفک، به لغو تحویل ایرباس ها منجر نمی شود/نوسازی ناوگان هوایی در جریان است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه پایان زمان اوفک منتفی شدن تحویل ایرباس ها به کشور ترجمه نمی شود، گفت: طبق قرارداد پرداخت ها انجام شده و در بازه زمانی مشخص ایرباس ها باید به کشور تحویل داده شود.

به گزارش خبر ویژه، سیدکمال الدین شهریاری با اشاره به آخرین وضعیت خرید هواپیماهای ایرباس، گفت: طبق قراردادهای منعقده طی بازه زمانی مشخص این هواپیماها باید به کشور وارد شوند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت پولی برای خرید این هواپیماها ندارد، افزود: طبق قرارداد اولیه خرید این هواپیماها به واسطه فاینانس بوده و ۱۵ درصد آن پرداختی کشور خواهد بود.
پرداختی های لازم برای خرید هواپیما انجام شده است
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بدعهدی از سوی ایران در خصوص قرارداد خرید هواپیما صورت نگرفته و پرداختی ها نیز در موعد مقرر انجام شده است، تصریح کرد: هر نوع تعللی در ارایه ایرباس ها به ایران به تحریم ها و نقض قرارداد از سوی کشور سازنده مربوط خواهد بود.
وی با بیان اینکه با تحویل ایرباس های خریداری شده به ایران نوسازی ناوگان هوایی سرعت خواهد گرفت، گفت: به غیر از ۱۵ درصد پرداختی ایران برای خرید ایرباس ها، مابقی وجوه از طریق کارکرد این هواپیماها به شرکت سازنده پرداخت خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نوسازی ناوگان هوایی در جریان است، ادامه داد: پایان زمان مجوز اوفک به معنای لغو قرارداد نیست، زیرا ایران طبق توافقات انجام شده گام برداشته است.
شهریاری افزود: با توجه به مشخص بودن زمان پرداخت و بازپرداخت هزینه های خرید ایرباس خللی در تحویل این هواپیماها به کشور وارد نیست.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ۲۰ میلیارد دلار هزینه خرید ۲۰ هواپیما بوده که طبق قرارداد نحوه پرداخت آن و همچنین بازه زمانی تحویل آن به کشور مشخص است./خانه ملت