سفر بن سلمان به آمریکا تبلیغاتی است

مجتهد کاربر و فعال سیاسی مشهور عربستانی چهارشنبه شب در صفحه شخصی خود در توئیتر که بیش از ۲ میلیون دنبال کننده دارد، فاش کرد که سفر ۱۴ روزه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به آمریکا تنها با هدف تبلیغات برای او صورت گرفته است.

به گزارش خبر ویژه، مجتهد در ادامه نوشت: بن سلمان تلاش می کند تا از طریق تاثیر گذاری بر شرکت ها و موسساتی که کنگره آمریکا در آن نقش دارند، این نهاد قانون گذاری و نیز دیگر نهادهای آمریکایی را نسبت به طرح های خود متقاعد کند.
وی افزود: سفر دو هفته ای ولیعهد سعودی در آمریکا نمی تواند دلیل اعتماد به نفس بن سلمان باشد، بلکه تنها بیانگر ناتوانی دیگر اعضای آل سعود و در راس آنها «احمد بن عبدالعزیز» (عمو و وزیر کشور اسبق عربستان)است که با وجود خشم و تلاش برای انتقام از ولیعهد، اما از هرگونه اقدامی علیه وی عاجز است.
این کاربر و فعال عربستانی فوریه (بهمن/ اسفند) گذشته و پیش از سفر ولیعهد عربستان برای سفر به آمریکا گفته بود که وی درصدد است برای کسب تایید خود با شخصیت های تاثیرگذار در بخش های مختلف آمریکا دیدار کند.
محمد بن سلمان شامگاه دوشنبه برای یک سفر دو هفته ای به واشنگتن رفت و سه شنبه شب نیز با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا دیدار و گفت و گو کرد./ایرنا