برانکو: کی‌روش از کجا می‌داند بازیکنان آماده نیستند؟

پرسپولیس برای قهرمانی به یک مساوی برابر سایپا نیاز دارد اما آمادگی سایپا و خستگی ملی پوشان پرسپولیس می تواند این کار را دشوار کند.

به گزارش خبر ویژه، برانکو در روزهایی که تیم ملی برای انجام بازی های تدارکاتی اردو برگزار کرده بود، تیمش را برای انجام بازی های مهم پیش رو بدون حضور ملی پوشانش آماده می کرد. او البته خوب می داند که برای بازی برابر سایپا شاید نتواند خیلی روی حضور ملی پوشانش حساب کند که بعد از بازی با الجزایر بلافاصله اتریش را به سوی تهران ترک کرده اند. وحید امیری و بیرانوند در دوبازی حضور داشتند اما سید جلال بازی نکرد و شاید او از بین ملی پوشان شانس بیشتری برای بازی مقابل سایپا داشته باشد. برانکو اما تیمی تقریبا کامل در اختیار دارد و به بازی با سایپا بیشتر به عنوان پیش بازی دو بازی مهم پرسپولیس در لیگ قهرمانان نگاه می کند هرچند قهرمانی در آزادی و در اولین روزهای سال نو نیز می تواند یک آغاز فوق العاده برای پروفسور و شاگردانش باشد. برانکو در نشست خبری پیش از بازی برابر سایپا درباره مسایل مختلفی صحبت کرد که می خوانید:

بهترین‌ آرزوها را در سال جدید برای ایرانیان دارم. اولین بازی ما در سال جدید است. مدت زیادی است که هواداران را زیارت نکرده‌ایم. خوشحالم فردا دوباره آن‌ها را خواهم دید. دلمان می‌خواهد سال جدید را با برد و بازی زیبا شروع کنیم تا نتایج مثبت در سه سال اخیر را دنبال کنیم.

سایپا این بازی ها را دوست دارد

نیازی نیست بگویم فردا چه بازی‌ای در انتظارمان است. سایپا تیمی است که یک امتیاز از تیم دوم جدول یعنی ذوب آهن کمتر دارد و می‌خواهد با قرار گرفتن بین سه تیم اول به لیگ قهرمانان آسیا برود. سایپا بازی‌هایی مثل پرسپولیس را دوست دارد و همان طور که مطلعید در دو بازی خود مقابل استقلال ۵ امتیاز کسب کرده است. سایپا مقابل ذوب آهن با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسیده و با پارس جنوبی هم مساوی کرده است. می‌خواهم بگویم بازی‌های بسیار خوبی مقابل حریفان مستقیمشان به نمایش گذاشته‌اند.سایپا دو ملی‌پوش استاندارد و ثابت دارد. قلی‌زاده و ترابی دو بازیکن ملی‌پوش این تیم هستند. تقریبا می‌توانم بگویم تعداد ملی‌پوشان سایپا با تعداد ملی‌پوشان پرسپولیس برابر است و در ۵-۶ بازی اخیر خود به فرم ایده‌آل‌شان که در ابتدای فصل داشتند برگشته‌اند. سایپا بهتر از نیم فصل اول شده است. آن‌ها بازیکنان جدیدی گرفته‌اند و کاملا آگاهیم که بازی سختی خواهیم داشت. علی دایی نیز قطعا یکی از بهترین مربیان ایران است. او برنده، مهاجم و جنگنده متولد شده است. تیمش نیز فردا همین طور خواهد بود. از همین رو فردا انتظار بازی‌ زیبایی را دارم.

فردا دنبال قهرمانی هستیم

اهداف ما و بلندپروازی‌های ما پایانی ندارد. می‌خواهیم قوی‌تر، بهتر و سریع‌تر شویم اما این کار آسان نیست. مقداری با ممنوعیت گرفتن بازیکنان جدید مشکل داریم اما با وجود همه این مشکلات، سال آینده قوی‌تر خواهیم بود. هرچند حضور طارمی و سروش رفیعی بازی‌های پرسپولیس را زیباتر می‌کرد اما مطمئنم سال آینده قوی‌تر خواهیم شد.فردا به دنبال مسجل کردن قهرمانی هستیم اما نمی‌دانم چه برنامه‌ریزی برای جشن صورت گرفته است. با این حال اگر قهرمان شویم خوشحالی خودمان را خواهیم کرد.

کی روش در کدام بازی داخلی حضور داشته؟

درباره اظهار نظر کی‌روش مبنی بر در اختیار گرفتن ۴۰ روزه ملی‌پوشان پیش از جام جهانی به دلیل آماده نبودن بازیکنانی که در لیگ داخلی بازی می‌کنند می خواهم بپرسم آقای کی‌روش از کجا می‌داند که بازیکنان آماده نیستند؟ او در چند بازی داخلی حضور داشته که بازیکنان را آماده نمی‌داند؟اگر درست متوجه شده باشم بعد از بازی فردا باید به مرخصی سالانه برویم. قراردادم طوری است که تنها ۳۰ روز می‌توانم به مرخصی بروم. ظاهرا بازیکنان لژیونر خیلی آماده‌اند و مثل این که پرواز می‌کردند. آزمون، طارمی و انصاری‌فرد در بازی دیروز پرواز می‌کردند و بعد از نیم ساعت آن‌ها را در بازی نمی‌دیدم. آیا بازیکنان لژیونر هم در آن ۴۰ روز به اردوی تیم ملی می‌آیند؟ این را کی‌روش از کجا می‌داند که بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ داخلی نمی‌توانند جلوی رونالدو ۱۰ بار به آسمان بپرند؟‌ تیم ملی دو جلسه تمرین داشته است. در دو جلسه چطور می‌توان این‌ها را تشخیص داد. من پاسخ این‌ها را نمی‌دانم و تنها سوال می‌پرسم. حتما می‌خواهد تمرین پرش بکنند تا بتوانند سر بزنند. نمی‌دانم شاید شما (خبرنگاران) پاسخ این سوال‌ها را بدانید.

از وضعیت لژیونرها بی خبرم

من چطور می‌توانم بازیکنان لیگ داخلی و لژیونرها را مقایسه کنم؟ من بازیکنان لژیونر را تمرین نداده‌ام که وضعیتشان را بدانم. اگر درست تشخیص داده باشم یعنی علی دایی مربی بدی است؟ اگر خوب متوجه شده باشم مربیان ایرانی، مربیان خوبی نیستند. پس چطور تیم‌های استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن در آستانه صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان هستند؟

نمی توانم ملی پوشان استفاده کنم

چطور می‌توانم از ملی پووشانم استفاده کنم وقتی امروز به ایران می‌رسند؟ نمی‌دانم آن‌ها در چه وضعیتی هستند و آیا مصدومیتی دارند یا نه؟ نمی‌دانیم در اردوی تیم ملی خوب پریده‌اند یا نه؟ اگر جمعه آن‌ها را ببینم در جریان وضعیت‌شان قرار خواهم گرفت. ما تیم بسیار خوبی داریم و به طور اتفاقی ۱۵ امتیاز از تیم دوم جدول بالاتر نیستیم. بازیکنان با تمرین و عملکردشان لیاقت این اختلاف را پیدا کرده‌اند. مطمئن هستم فردا نیز تمام تلاششان را خواهند کرد. البته نتیجه می‌تواند متفاوت باشد چون شما هیچ وقت نمی‌دانید دروازه‌بان چطور واکنش نشان خواهد داد اما تمام تلاش‌شان را خواهند کرد و خوب بازی می‌کنند. من حداکثر اعتماد را به بازیکنانم دارم.

به مدیریت فدراسیون تبریک می گویم

این طور که من مشاهده می‌کنم به مدیریت فدراسیون باید تبریک گفت چون فدراسیون هیچ گاه چنین امکاناتی را برای اردوهای تیم ملی نداشته است. هرگز تیم ملی ایران مثل امروز آن چیزی که نیاز داشته را در اختیار نداشته است. هرگز تیم ملی ایران استانداردی که امروز دارد را نداشته است. بنابراین از همین جا به آقای تاج و همکارانشان تبریک می‌گویم که حداکثر شرایط را برای آماده‌سازی تیم ملی فراهم کرده‌اند. هیچ سرمربی تا به حال چنین امکانات و شرایطی را در اختیار نداشته است. این خوب است و باید همین طور نیز باشد./ورزش ۳