حمله اسرائیل به جنوب سوریه؛ صدای انفجار در دمشق شنیده شد / آژیر خطر در جولان به صدا درآمد؛ تل آویو: ۲۰ راکت را رهگیری کردیم

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۲۰ فروند راکت شلیک شده از خاک سوریه به سمت بلندی های جولان را شناسایی و شماری از آنها را رهگیری کرده است.

آژیر خطر در منطقه جولان اشغالی از بیم حملات موشکی احتمالی از داخل سوریه، به صدا در آمد.

به گزارش خبر ویژه و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که آژیر خطر در جولان به صدا درآمد و جزئیات این موضوع در دست بررسی است.
رسانه ها لحظاتی پیش اعلام کرده بودند که رژیم صهیونیستی با توپخانه شهر البعث واقع در منطقه القنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داده است.
تل آویو مدعی رهگیری ۲۰ راکت شد
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۲۰ فروند راکت شلیک شده از خاک سوریه به سمت بلندی های جولان را شناسایی و شماری از آنها را رهگیری کرده است.
شبکه خبری روسیا الیوم نیز در خبری خاطرنشان کرد که سخنگوی ارتش سوریه می گوید ۲۰ فروند راکت به خطوط مقدم در بلندی های جولان شلیک شده است.
وی افزود که این حمله تلفات انسانی و خسارت قابل توجهی نداشته است.
رسانه ها لحظاتی پیش اعلام کرده بودند که رژیم صهیونیستی با توپخانه شهر البعث واقع در منطقه القنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داده است.

ارتش سوریه مواضع تروریست ها در قنیطره را هدف قرار داد
۱۳۹۷/۰۲/۲۰ – ۰۸:۵۰

ارتش سوریه به صورت همزمان با آغاز حملات موشکی، مواضع و تحرکات تروریست ها در اوفانیا در استان مرزی قنیطره را زیر آتش گرفته است.
منابع میدانی بامداد امروز اعلام کردند که ارتش و نیروهای مسلح سوریه همزمان با شلیک موشک توسط رژیم صهیونیستی به این کشور، حمله گروه های تروریستی را به مواضع نظامی خود در استان مرزی قنیطره دفع کردند.
در تعدادی از روستاها و شهرک های استان قنیطره گروه های تروریستی حضور دارند و کمک های مورد نیاز آن ها از سوی رژیم صهیونیستی و از داخل سرزمین های اشغالی فلسطین تامین می شود.
استان قنیطره در جنوب غرب سوریه در مرز فلسطین اشغالی قرار دارد و فاصله شهر قنیطره مرکز آن با دمشق۷۰ کیلومتر است.
چند انفجار شدید پایتخت سوریه را لرزاند
۱۳۹۷/۰۲/۲۰ – ۰۸:۴۹

چند انفجار شدید دقایقی پیش مناطق مختلف پایتخت سوریه را به لرزه درآورد و صدای آن در سراسر دمشق شنیده شد.
یه گزارش ایرنا، همزمان با این انفجارها، سامانه های ضد هوایی سوریه در این منطقه نیز فعال شدند.
پدافند هوایی ارتش سوریه نیز تعدادی از موشک های شلیک شده از سوی رژیم صهیونیستی به دمشق را رهگیری و منهدم کرد.
صدای انفجارها همچنان در سراسر دمشق شنیده می شود.

تل آویو دستور بازگشایی پناهگاه در شهرک کریات را صادر کرد
۱۳۹۷/۰۲/۲۰ – ۰۸:۴۹

رژیم صهیونیستی دستور بازگشایی پناهگاهها در شهرک کریات شمونه در الجلیل در شمال فلسطین اشغالی را صادر کرد.
به گزارش ایرنا، رسانه های صهیونیستی به نقل از جبهه داخلی اسرائیل بامداد امروز اعلام کردند: به رغم اعلام عادی شدن وضعیت و اینکه صهیونیست ها می توانند از پناهگاه خارج شوند و یا در نزدیکی این اماکن بمانند اما با ادامه شلیک موشک از داخل سوریه ، تل آویو دستور بازگشایی پناهگاه های جدید را صادر کرد.
رژیم صهیونیستی مدعی شد که سامانه های پدافند هوایی ده ها موشک را در آسمان سوریه منهدم کرده است.
اسراییل شهر البعث سوریه را با توپخانه هدف قرار داد
۱۳۹۷/۰۲/۲۰ – ۰۸:۴۸

رژیم صهیونیستی با توپخانه شهر البعث واقع در منطقه القنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داد.
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، فعالان سوری اعلام کردند که حومه شهر البعث هدف ۲ گلوله توپ قرار گرفته اما تلفاتی در پی نداشته است.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شلیک گلوله از فلسطین اشغالی به سمت شهر البعث را تائید و اعلام کرده که گزارشی در باره تلفات دریافت نشده است.
پدافند هوایی سوریه سه شنبه شب دو فروند موشک شلیک شده از فلسطین اشغالی را در منطقه الکسوه در ریف دمشق منهدم کرد./ایرنا