اعتراف پلاتینی به دستکاری قرعه کشی جام جهانی ۹۸

رئیس فرانسوی سابق یوفا، امروز در اظهارنظری شگفت انگیز، پرده از رازی ۲۰ ساله برداشت.

به گزارش خبر ویژه، فرانسه در سال ۱۹۹۸ میزبان جام جهانی بود و با شکست ۳-۰ برزیل در بازی پایانی توانست جام را بالای سر ببرد. جامی که همه آن را با درخشش زیدان در فینال و ناکامی رونالدوی برزیلی در خاطره ها دارند اما شاید از این پس اوضاع متفاوت باشد.

پس از ۲۰ سال امروز میشل پلاتینی، اسطوره فوتبال فرانسه و سرمربی خروس ها بین سال های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۲ که زمانی رئیس یوفا نیز بود، در مصاحبه با رادیو فرانسه فاش ساخت که در قرعه کشی جام جهانی ۹۸ حقه ای ترتیب داده بود تا فرانسه و برزیل فقط در بازی نهایی به یکدیگر برخورد کنند.

پلاتینی در حالی به دستکاری قرعه کشی جام جهانی اعتراف کرده است که هنوز دو سال از برکناری او از ریاست یوفا به دلیل فساد مالی نمی گذرد. پلاتینی از سال ۱۹۹۲ در کمتیه برگزاری جام جهانی فیفا عضو بود و پس از کناره گیری ژائو هاوه لانز از ریاست این سازمان، به دست راست سپ بلاتر(رئیس بعدی) تبدیل شد.

در قرعه کشی جام های جهانی همیشه میزبان یکی از سرگروه ها محسوب شده و ۷ تیم برتر در رنکینگ فیفا نیز سرگروه های بعدی خواهند بود. طبق قوانین قبلی، ترتیب گروه ها باید کاملا به صورت تصادفی می بود ولی با اعتراف پلاتینی، فرانسه عمدا در گروهی قرار گرفته بود تا قبل بازی نهایی به برزیل برخورد نکند./ورزش سه