جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

آخرین وضعیت آب و هوای کشور/هشدار سازمان هواشناسی

صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از نفوذ سامانه بارشی جدید از جنوب‌غرب کشور در روز دوشنبه خبر داد و گفت: این هفته بارندگی پراکنده را در اغلب استان‌ها رخ خواهد داد و برای کلان‌شهر تهران نیز به دلیل بارش خفیف باران و وزش باد هفته‌ای بدون آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از نفوذ سامانه بارشی جدید از جنوب‌غرب کشور در روز دوشنبه خبر داد و گفت: این هفته بارندگی پراکنده را در اغلب استان‌ها رخ خواهد داد و برای کلان‌شهر تهران نیز به دلیل بارش خفیف باران و وزش باد هفته‌ای بدون آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود.

«صادق ضیاییان» در مورد آخرین وضعیت آب و هوای کشور، اظهار کرد: هفته‌ای پُر بارش را برای اغلب استان‌های کشور پیش‌بینی می‌کنیم تا جایی که روی کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهرها از جمله تهران و تبریز تاثیر خواهد گذاشت. بارش باران، وزش باد شدید موقتی، کولاک برف در ارتفاعات و کاهش محسوس دما را در استان‌ها خواهیم داشت.

وی توضیح داد: روز گذشته بارش‌ها در زنجان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان مازندران و ارتفاعات استان تهران، البرز و قزوین آغاز شد و برای امروز (یکشنبه) بارش‌ها در نیمه شرقی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر و غرب فارس تداوم دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا (دوشنبه) بارش‌ها در اردبیل، گیلان، مازندران، تهران، البرز، شمال قزوین، شرق خوزستان، جنوب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی بوشهر، نیمه شمالی فارس، نیمه غربی کرمان و هرمزگان پیش‌بینی شده است.

ضیاییان اضافه کرد: روز سه‌شنبه نیز در شمال و شرق اردبیل، گیلان، نوار شرقی و جنوب خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، فارس، بوشهر، هرمزگان و نیمه غربی کرمان انتظار بارندگی داریم.

وی تصریح کرد: روز چهارشنبه نیز در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، نیمه غربی کرمان، جنوب یزد، جنوب اصفهان، اردبیل، گیلان و آذربایجان شرقی بارش‌ها رخ خواهد داد.

ادامه مطلب
فوتی های سیلاب استان فارس اعلام شد

بارش خفیف باران در پایتخت

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه تقریباً این هفته هر روز در برخی استان‌ها بارش رخ می‌دهد، گفت: روز دوشنبه در تهران بارش خفیف باران خواهیم داشت و برای تبریز و تهران اگرچه بارش‌ها خفیف است، اما انتظار می‌رود از انباشت آلاینده‌ها جلوگیری کند.

به گفته ضیاییان امروز و فردا به دلیل بارندگی و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در اثر وزش باد انباشت آلاینده‌ها را در تهران نخواهیم داشت.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا