جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

آلودگی هوای تهران ادامه دارد

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز (۲۹ آبان ماه) با انباشت آلاینده‌ها تداوم شرایط پایدار جوی، آسمان غبارآلود خواهد بود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۲۹ آبان ماه) با توجه به تداوم شرایط پایدار جوی از روز گذشته و تجمع آلاینده‌ها، آسمان غبارآلود حاکم خواهد بود و با آغاز تردد خودروها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. شرایط جوی نامساعد تا اواخر وقت شنبه( ۲۹ آبان ماه) ادامه خواهد یافت و هم‌زمان با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهد شد.

صبح روز یکشنبه (۳۰ آبان ماه) در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و سکون جو خواهد بود. حاکمیت جو آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش ابرناکی تا ساعات پایانی یکشنبه (۳۰ آبان ماه) وافزایش تندی باد از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و درنتیجه برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود، بااین حال ترافیک شامگاهی می‌تواند در برخی مناطق پرتردد تجمع آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا را به همراه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۳ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا