جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

آمریکا ازتصمیم خود درباره برجام منصرف شد!

امواج مدیا به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرد: آمریکا از تصمیم خود برای برگزاری مذاکرات احیای برجام که قرار بود این ماه در عمان برگزار شود منصرف شد

وزیر امور خارجه ایران دو روز پیش در گفت‌وگوی خود با خبرنگاران نیز در پاسخ به سوالی در ارتباط با تاثیر جنگ اخیر در اراضی اشغالی بر مذاکرات احیای برجام گفت: ابتکار سلطان عمان در مورد بازگشت همه طرف‌ها به برجام همچنان روی میز است. قطعا تحولات منطقه در شتاب دادن و یا کند کردن مسیر گفت‌وگوهای غیرمستقیم در ارتباط با این موضوع اثرگذار است.

چند روز پیش علی واعظ، مشاور ارشد رئیس گروه بین‌المللی بحران اظهار داشت: قرار بود پس از توافق صورت گرفته در مورد مبادله زندانی‌ها با پولهای بلوکه شده ایران در کره جنوبی و تفاهم تنش زدایی، این مذاکرات در ماه اکتبر نیز ادامه پیدا کند اما با وضعیت فعلی جنگ غزه در این مذاکرات نیز بسته شده است.

البته در صورتیکه سرنوشت این جنگ به دیگر کشورهای منطقه سرایت نکند و نقش ایران در آن از وضعیت فعلی برجسته تر نشود می‌توان متصور شد که مذاکرات موردنظر در ماه های اتی و اواخر سال جاری میلادی مجددا از سر گرفته شود. اما همانطور که اشاره کردم در کوتاه مدت این امر امکانپذیر نیست و در حال حاضر سدی برای انجام آن ایجاد شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز
دکمه بازگشت به بالا