جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

احدی بدون اجازه رهبری و ملت ایران اجازه مذاکره با آمریکا را نخواهد داشت/ وزیر خارجه مراقب سخنانش باشد

ابوالفضل حسن بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص ادعای برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر درخواست مذاکره ایران با آمریکا گفت: ملت ایران چهل سال تجربه دو سیاست متعصبانه آمریکایی‌ها را با خود دارد، سیاست اول موسوم به چماق و هویج و سیاست دوم جنگ و عملیات روانی است. آمریکایی‌ها از سیاست دوم همواره به دنبال جلب توجه و مطرح کردن خودشان هستند.

وی ادامه داد: خدا را شاکریم که قدرت آمریکا در جهان به اندازه‌ای افول کرده و شرایط این کشور تا حدی وخیم است که مجبور شدند کسی به نام ترامپ را بر سر کار بیاورند که با عملکرد خراب خود آمریکا را در سطح بین المللی تحقیر کرده است.

حسن بیگی ادامه داد: آمریکایی‌ها که به دنبال تک قطبی شدن دنیا بودند امروز می‌بینند دنیا چند قطبی شده و این کشور که ادعای ابرقدرتی در جهان را داشت امروز جایگاهی حتی در خاورمیانه هم ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به حرکت وقیحانه و ذلیلانه ایالات متحده مبنی بر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران گفت: آمریکا نهادی را که در برابر داعش، گروه القاعده، منافقین و دیگر گروه‌های تروریستی قد علم کرده و در قلب مردم ایران جای دارد و به عنوان سکان دار قدرت در خاورمیانه و جبهه مقاومت قرار گرفته است را به عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کند.

وی با اشاره به سرکشی و خودمختاری ترامپ گفت: این فرد به حرف حزب خود هم عمل نمی‌کند و با اقدامات خود حتی به حزب جمهوری خواه نیز ضربه وارد کرده است.

حسن بیگی با اشاره به اخبار منتشر شده توسط برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر اینکه ایران حاضر به مذاکره با آمریکایی هاست انگیزه انتشار این خبر را ایجاد جنگ روانی عنوان کرد و افزود: آمریکایی‌ها از سخنان وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر اینکه ایران حاضر به مبادله زندانیان با آمریکایی هاست، سوء استفاده کرده و این قبیل سخنان را به عنوان درخواست مذاکره مطرح کرده است که البته وزیر امور خارجه کشورمان نیز باید مراقب سخنان خود باشد تا از این قبیل سخنان سوء استفاده نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی احدی بدون اجازه رهبری و ملت ایران اجازه مذاکره با آمریکایی‌ها را نخواهد داشت و مذاکره در برجام نیز امتحان بزرگی بود که نشان داد آمریکا هر وقت نیاز دارد برای مذاکره آماده می‌شود و بعد هم به سادگی بدعهدی می‌کند.

وی تصریح کرد: بر این اساس جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی مذاکره با آمریکای‌ها نخواهد داشت و در مسائل مربوط به جاسوسی هم شورای عالی امنیت ملی و قوه قضائیه باید تصمیم گیری کنند و در این راستا نیز آمریکایی‌ها برایشان صرف ندارد که مهره‌های سوخته خود را نجات دهند.

حسن بیگی در پایان با اشاره به اقتدار سپاه خاطرنشان کرد: امروز سپاه پاسداران در جایگاهی است که آمریکایی‌ها قدرت رویارویی با آن را ندارند و تحت هیچ شرایطی قادر نخواهند بود که از تنگه هرمز و خلیج فارس مانند گذشته استفاده کنند و اموال این ملت را به تاراج ببرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا