جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

اذعان علنی آمریکا به استفاده از سلاح اتمی در صورت لزوم!

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اینترنتی کافکاسام (مرکز تحقیقات استراتژیک قفقاز)، دیوید تراچتنبرگ، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاستگذاری پنتاگون، طی اظهاراتی در موسسه

بروکینگز اذعان کرد این کشور سلاح‌های هسته‌ای تولید کرده است و در صورت لزوم از آنان استفاده می‌کند.
او گفت: آمریکا از همه متحدان و شرکای خود در سراسر جهان در مقابل تهدیدات سلاح‌های هسته‌ای یا در مقابل تفکر استفاده از سلاح‌های اتمی حمایت می‌کند و آمریکا با چنین تهدیداتی مقابله می‌کند. آمریکا سلاح‌های هسته‌ای از جمله سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی تولید کرده است و اراده بکارگیری آن‌ها را در صورت لزوم و در مکان‌های مناسب در اختیار دارد. آمریکا سیاست بازدارندگی اتمی را در روابط خود با متحدان و شرکای و دوستان خود اجرا می‌کند و متعهد به افزایش توان بازدارندگی اتمی است.
معاون وزیر دفاع آمریکا افزود: راهبرد روسیه و چین متکی بر بکارگیری یا عدم بکارگیری سلاح‌های اتمی آمریکا تدوین شده است. آمریکا در بودجه دفاعی ۲۰۲۰ خود، برای تعیین استراتژی هسته‌ای و قابلیت توسعه توان هسته‌ای و مشارکت اعضای ناتو در توانمندی سلاح‌های هسته‌ای و انتقال این سلاح‌ها به کشور‌های اروپایی ۲۵ میلیارد دلار بودجه در خواست کرده است. آمریکا درباره استقرار سلاح‌های هسته‌ای با انگلیس و فرانسه که صاحب سلاح‌های اتمی هستند، هماهنگ عمل می‌کند.
تراچتنبرگ اضافه کرد: متحدان آمریکا در اقیانوس هند و آرام به صورت روز افزون در معرض تهدیدات چین قرار گرفته اند. آمریکا بدین سبب به روابط نزدیک خود با متحدانش در این منطقه ادامه می‌دهد.آمریکا در ده سال اخیر در حال گسترش چتر امنیتی هسته ای در جهان است.

منبع: خبرگزاری برنا

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا