جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

اطلاعیه مهم درباره مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری

ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری رسانه ملی در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام برنامه های خود برای تبلیغات نامزدها اعلام کرد که مناظرات تلویزیونی برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پابرجاست.

 

اطلاعیه شماره یک “ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری” رسانه ملی صادر شد.

در این اطلاعیه آمده است: به استحضار مردم شریف ایران می رساند در پی سانحه غم انگیز شهادت رئیس جمهور و همراهان در سانحه بالگرد، بلافاصله ستاد انتخابات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در سازمان صدا و سیما هفته گذشته تشکیل شد. این ستاد بلافاصله طی جلسات فشرده و برای ایفای وظایف سنگین رسانه ملی در تامین بسترهای لازم برای تبلیغات نامزدهای محترم، موارد زیر را مصوب کرد:

۱. قرعه کشی برای تعیین زمان بندی تولید و پخش برنامه های تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بلافاصله پس از اعلام فهرست نهایی نامزدهای محترم با حضور نمایندگان آنها در سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

۲ . برنامه های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مانند دوره های پیشین ترکیبی از برنامه های زنده و ضبطی از جمله مناظره خواهد بود.

۳. ستاد انتخابات سازمان همچنین یک کانال اختصاصی را در سامانه تلوبیون برای پخش برنامه های زنده و ضبطی به هر یک از نامزدها اختصاص خواهد داد.

4. هر یک از نامزدهای محترم می توانند در صورت تمایل دو مستند تلویزیونی سی دقیقه ای و دو مستند رادیویی سی دقیقه ای برای پخش در شبکه های رادیویی و تلویزیونی تهیه کنند.

5. ستادهای تبلیغاتی هر یک از نامزدها همچنین می توانند دیدگاه های ایشان خطاب به مردم هر یک از استان‌ها را برای پخش در شبکه‌های صدا و سیمای استان‌ها در قالب یک برنامه بصورت رو به دوربین به تعداد استان‌ها تهیه کنند.

6. با توجه به این که براساس قانون، نظارت بر برنامه های تبلیغاتی رادیویی و تلویزیونی نامزدها اعم از ضبطی و زنده به کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سپرده شده، کلیه برنامه های ضبط شده نامزدها باید در موعد مقرر که متعاقبا اعلام می شود، تحویل این کمیسیون شود.

این اطلاعیه می افزاید: بر اساس ماده ۶۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری، ترتیب و تنظیم تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید به تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برسد، لذا موارد پیشنهادی ستاد انتخابات رسانه ملی در نخستین جلسه این کمیسیون در تاریخ نهم خرداد مطرح شد و به تصویب کمیسیون یاد شده رسید.

این اطلاعیه تاکید دارد: یادآور می‌شود کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری شامل این اعضا است:

-دادستان کل کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
– وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
– دبیر هیئت اجرائی مرکزی انتخابات
– رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما یا یکی از اعضای این شورا به انتخاب شورا
– رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام‌الاختیار او

ستاد رسانه ملی همچنین مصوب کرد گروه های برنامه ساز با هدف پربارتر شدن هر چه بیشتر برنامه های تلویزیونی مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری، از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در طراحی سوالات در برنامه های مناظره، میزگرد و گفتگو استفاده و برنامه ریزی کند.

▫️جزییات برنامه‌های ذکر شده تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی شامل مناظره ها و میزگردها و نیز سایر برنامه های زنده و ضبطی متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا