جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

اظهارات بادامچیان درباره روند مذاکرات وین

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه درباره روند مذاکرات وین گفت: دولت سیزدهم مذاکرات وین را به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم مرتبط نکرده است.  

اسدالله بادامچیان با تقدیر از حضور با شکوه مردم در جشن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علیرغم شرایط کرونایی ادامه داد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی علی رغم تمام دشمنی ها در منطقه و جهان، نفوذ کرده و پیشرفت های علمی، صنعتی، تکنولوژیکی در حوزه های هسته ای، انرژی، نانو، موشکی، پزشکی و… شیطان و شیاطین را متزلزل و عصبانی کرده است و آنها مایوس از براندازی نظام اسلامی ایران، در جنگ روانی و سایبری و تحریک های اقتصادی فعال شده اند.

وی ادامه داد:  گام دوم انقلاب اسلامی، جهاد تبیین در برابر تهاجم ترکیبی دشمن است و حزب موتلفه اسلامی با تکیه بر خدا محوری، تحول تکاملی حزبی خود را متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی آغاز کرده است و می داند که حدود جنگ امروز، دامنه شناختی، ادراکی و سایبری دارد.

بادامچیان تاکید کرد: امروز باید در برابر جریان تحریف با جهاد تبیین و با ادبیات روز انقلاب و تاکتیک های نوین رسانه ای و روشنگری وظیفه زدودن ابهام، دروغ و تهمت در تقابل با نفاق، کفر و انحراف را دنبال کرد و این حرکت تبیین است که خنثی کننده توطئه دشمن خواهد بود.

وی تصریح کرد: مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، جهاد تبیین در دو وجه ضرورت می یابد؛ یکی بر اساس معنای خاص جهاد یعنی تقابل و مبارزه با دشمن و دیگری برحسب معنای عام آن، یعنی جهاد برای تبیین حقیقت برای ذات حقیقت که مصداق آن همان انسان کامل حضرت مهدی (عج) است، و البته که این دو وجه با یکدیگر تعارض و تضاد ندارند؛ بلکه دو روی یک حقیقت هستند.

ادامه مطلب
امیر سرلشکر موسوی درگذشت امیر سرتیپ مصوری را تسلیت گفت

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص توجه به یارانه پنهان در لوایح بودجه گفت: اگر یارانه پنهان ساماندهی می شد، ثروتمندانی که نیازی به یارانه ندارند، هزینه های مصرف خود را می پرداختند و یارانه ای که گفته می شود به ثروتمندان ۱۱ برابر اقشار عادی جامعه پرداخت می شود صرف رفاه کم درآمدها می شد.

وی افزود: باید با عبور از اشتباهات گذشته نظام انرژی کشور را اصلاح کرد و بایستی دولت و مجلس با هوشمندی و آینده نگری به فکر علاج اقتصاد کشور باشند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه درباره روند مذاکرات وین گفت: دولت فعلی مذاکرات وین را به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم مرتبط نکرده است.

وی تصریح کرد: در مذاکرات اصلی داریم که مذاکره برای نتیجه است و نتیجه باید ثمربخش باشد و قائل “به هر توافقی بهتر از عدم توافق است” نیستیم. بنابراین مذاکرات وین باید در چارچوب سیاست های ترسیمی نظام اسلامی ایران و رهنمودهای امام خامنه ای و مصالح ملت و کشور ایران باشد.

وی ادامه داد: دولت آمریکا به عنوان ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ و طرفی که از برجام خارج شده، مسئول است. جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین، به خوبی با ترسیم خطوط قرمز و اصرار بر روی آنها طرف غربی را در منگنه قرار داده است و اکنون توپ در زمین واشنگتن و تروئیکای اروپایی است.

بادامچیان تاکید کرد: سه شرط ایران برای مذاکرات این است که ایالات متحده باید اول مسئولیت نادیده گرفتن مجدد توافق را قبول نماید و خسارات ناشی از آن را بپذیرد، دوم اینکه به طور قابل قبول و با راستی آزمایی، همه تحریمهای اعمال شده از سال ۲۰۱۸ را به یکباره لغو کند و سوم اینکه تضمین کند که دولت دیگری در آمریکا به تعهدات خود پشت نخواهد کرد.

ادامه مطلب
دیدار عراقچی با وزیر امور خارجه اتریش

وی افزود: اکنون آمریکا بیش از هر شرایطی محتاج برگشت به برجام است و منافع خود را بر اساس این اصل تعریف نموده که با حفظ ساختار و هندسه تحریم ها، تحریم ها را برگرداند و می خواهد همچنان ایران را در فشار نگه دارد.

وی با تاکید بر اینکه معادلات دنیا، در حال تغییر است اظهار داشت: تأمین منافع ملتها، منوط به درک جدید این معادلات و تعامل راهبردی با قدرتهای نوظهور است و امروز سیاست خارجی که متوازن باشد موفق است.

بادامچیان همچنین گفت: آنها که به دنبال کارشکنی در روابط ایران با چین و روسیه هستند، ایران منفعل در برابر غرب می خواهند. ایرانی که دنباله رو تمدن غربی باشد.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم سیاست خارجی باید متوازن و نتیجه گرا باشد و امیدها به داخل کشور باشد نه واشنگتن، نیویورک یا وین و با این سیاست است که تحریم ها بی اثر خواهد شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو در واکنش به انتشار ویدئوهای خشونت آمیز روزهای اخیر با اشاره به اینکه بهره برداری عناصر بیگانه گرا و بیگانگان از ناهمواریهای اجتماعی  یک جریان سازی و توطئه علیه نظام اسلامی است گفت: متاسفانه در داخل بعضی عناصر غربگرا  به جای چاره اندیشی به آن دامن می زنند.

وی ادامه داد: در اسلام جایگاه زن عزیز و رفیع است و ما باید این را برای جامعه در فضای غبار آلود تهمت ها، توهین ها، دروغ ها و توطئه ها تبیین کنیم که ضد انقلاب و نامحرمان انقلاب این را بهانه برای حمله به فرهنگ عمومی و فرهنگ اسلامی، فقه و فقاهت قرار داده اند که باید با بررسی و آسیب شناسی در رفع آن اقدام شود و ان شاالله خواهد شد.

ادامه مطلب
تحریم‌ها علیه ایران ممکن است به‌زودی برداشته شوند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان میلاد مسعود مولی الموحدین، امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام را به همه شیعیان، دوستداران و علاقمندان آن حضرت و همه عدالت خواهان و آزادگان جهان تبریک گفت و روز مرد و پدر را گرامی داشت.

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا