جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشی

اظهارات مهم علیرضا دبیر، درباره شهادت آیت‌الله ابراهیم رئیسی

رئیس فدراسیون کشتی، رئیس‌جمهور شهید را مسئولی دانست که به جای حرف زدن با کار به خواسته‌های ما جواب می‌داد.

رئیس فدراسیون کشتی، رئیس‌جمهور شهید را مسئولی دانست که به جای حرف زدن با کار به خواسته‌های ما جواب می‌داد.

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی، امشب در یک‌ گفت‌وگوی تلویزیونی درباره شهادت آیت‌الله ابراهیم رئیسی و همراهانشان، اظهار داشت: هم تبریک و هم تسلیت می گویم شهادت هشت عزیزمان را، آشنایی من با آقای رئیسی برمی گردد به سال۸۴-۸۳ در مراسمی که آقای شاهرودی داشتند با ایشان آشنا شدم.

وی افزود: هرجا بودند ما هم بودیم. در آستان ارتباطمان بیشتر شد در قوه قضاییه همین‌طور و در ریاست جمهوری که دیدارها مداوم شد. با ایشان زیاد صحبت کردم. یک حرفهایی به من‌زدند که نمی‌شود، گفت. در این دو روزه تمام حرف‌هایی که ایشان زده بود دیدم. بماند بین من و خدا، خدارحمتشان کند مشکلات کشتی را از طریق سیدمهدی پیگیری می‌کردیم.

وی با اشاره به اینکه شهید امیرعبداللهیان، مرد اخلاق مدار و دنیا دیده بود.، افزود: ایشان از همه ظرفیت استفاده می‌کرد. در یک جلسه پیشنهادی در حضور همه روسای فدراسیون دادم و ایشان دستور داد و قانون شد. گفتم همانطور که سفرا را در خارج تحویل می گیرند ورزشکاران را هم تحویل بگیرند چون سفیر ایران هستند و ایشان خیلی زود انجام دادند. در این نزدیک سه سال که ایشان بود جز یک سفر که نشد تمام سفرها نشد که ما ویزا نگیریم.

رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد: جناب رئیسی خودشان کشتی را مستقیم دنبال می کردند. معاونین شان می دانند ایشان چه کارهایی برای کشتی کردند. امیدوارم هرجا مراسمی برای جناب رئیسی بگیرند آقای امیرعبداللهیان فراموش نشود. از دوستان تبریزی هم می خواهم حاج آقای آل هاشم را فراموش نکنند. آقای مالک هم ما در آستان با ایشان همکاری کردیم. من فکر می‌کنم این عزیزان که در هلیکوپتر شهید شدند گلچین شده بودند.

دبیر ادامه داد: دکتر مالک تمام خادم شدن ورزشکاران را انجام می دادند یا مراسمی که بود با ایشان هماهنگ می کردیم. ارتباط خوب ما با آستان از طریق دکتر مالکی بود. آقای سیدمهدی موسوی هم بچه محل ما در شاه عبدالعظیم است. ایشان جوانی تکواندو کار بود. شب قبل از شهادتش با ایشان راجع به کشتی صحبت کردم. ایشان دنبال می کرد. خدا رحمتش کند. یک خاطره مربوط به دیروز است. نامه ای بود می خواستم بدهم خدمت جناب رئیسی، سید گفت بدهید به یکی بیاورد. من به یک راننده دادم نامه را و سید راننده که نامه را برده بود به دفتر خودش برده و پذیرایی کرده بود و امروز این راننده ما برایشان گریه می‌کرد. می گفت چقدر ایشان مخلص بود.یک جاهایی از دست آقای رئیسی گریه می کرد. می گفت بین مردم رفتن خطرناک است گاهی اما ایشان می‌دوید و می رفت بین مردم. آقا سید استاد اخلاق و مخلص بود.

وی تاکید کرد: امیدوارم ما بتوانیم راه حق را پیدا کنیم. حق را از ناحق تشخیص دادن خیلی مهم است. امیدوارم چشم من برای تشخیص حق از باطل باز شود. امیدوارم چهارشنبه که در تهران مراسم هست حضور میلیونی باشد.

دبیر با اشاره به اینکه ما در جلسه آخر که با حاج آقا داشتم در مورد جوایز بچه ها به حاج آقا گفتم ایشان به من گفت دنبال کن ما این را افزایش بدهیم، افزود: امیدواریم این اتفاق بیفتد. در همان جلسه آقای رنگرز پیشنهادی داد درباره ماده ۲۷ همانجا آقای رئیسی موافقت کردند. نگاه ویژه داشت. ایشان قول داده بود وزیر ورزش را از ورزشی بگذارد و به آن عمل کرد. آنقدر ایشان با معرفت بود آقای سجادی که استعفا داد هر بار با ورزشی‌ها صحبت کرد از آقای سجادی صحبت کرد. خیلی بزرگواری می‌خواهد. اول همیشه از آقای سجادی نام برد. امیدوارم کاروان ما در المپیک پرچم مقدس کشورمان را بالا ببرد و دل این عزیزان و مردم را شاد کند. آقای رئیسی یک چیزی را به ما یاد داد. خیلی حرف‌ها زدند به ایشان اما ایشان با کار جواب داد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
ایرنا
دکمه بازگشت به بالا