جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعیجدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

اظهارات وزیر بهداشت درباره روتاویروس / کودکان می‌بایست واکسن روتاویروس را تزریق کنند ؟

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه آمار کرونا در کشور کاهشی شده است، گفت: فعلا کمیته واکسن وزارت بهداشت درباره واکسیناسیون کودکان در برابر روتاویروس مصوبه ای نداشته و جای نگرانی وجود ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه آمار کرونا در کشور کاهشی شده است، گفت: فعلا کمیته واکسن وزارت بهداشت درباره واکسیناسیون کودکان در برابر روتاویروس مصوبه ای نداشته و جای نگرانی وجود ندارد.

بهرام عین‌اللهی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اینکه گفته می شود کودکان می‌بایست واکسن روتاویروس را تزریق کنند، گفت: فعلا کمیته واکسن وزارت بهداشت چنین چیزی را مصوب نکرده است و جای نگرانی برای این ویروس‌ها وجود ندارد.

ویدر پاسخ  درباره شیوع بیماری تب کریمه کنگو با توجه به آغاز فصل گرما گفت: بیماری‌ها به دو دسته آندمیک و پاندمیک تقسیم می‌شوند. هیچ کدام از این ویروس‌ها پاندمیک نیستند و موضعی محسوب می‌شوند.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در پایان مطرح کرد که آمار کرونا هم کاهشی شده است.

به گزارش ایرنا، روتاویروس یک نوع بیماری عفونی است که بیشتر در نوزادان و کودکان دیده می شود؛ استفراغ و اسهال ناشی از ویروس که بیشتر در نوزادان و کودکان دیده می‌شود، ممکن است بین سه تا هشت روز طول بکشد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا