جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

اعتبار کارت بلیت‌های مبلغ‌دار کاهش می یابد +جزئیات

اعضای شورای شهر تهران با تصویب دو فوریت اصلاح تعیین نرخ حمل و نقل عمومی رای دادند که بر اساس آن اعتبار کارت بلیت‌های مترو مبلغ‌دار در صورت توقف بیشتر در ایستگاه‌های مترو کاهش می‌یابد.

اعضای شورای شهر تهران با تصویب دو فوریت اصلاح تعیین نرخ حمل و نقل عمومی رای دادند که بر اساس آن اعتبار کارت بلیت‌های مترو مبلغ‌دار در صورت توقف بیشتر در ایستگاه‌های مترو کاهش می‌یابد.

در جریان پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر تهران، دو فوریت اصلاح تعیین نرخ حمل و نقل عمومی در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت و سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در ارتباط با دوفوریت این طرح توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این باره گفت: شهرداری تهران در جهت اجرای سیاست شورای اسلامی و در قالب مصوبه نرخ بلیت مترو نسبت به ارائه مجوز لازم برای اعمال ضریب کاهشی نسبت به بلیت تک سفره و اخذ کرایه کمتر از مسافرانی که مسافت کمتری در مترو طی می‌کنند اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در صحن شورای شهر تهران مقرر شده است شیوه اخذ مترو بر مبنای پیمایش و به صورت درصدی از نرخ بلیت تک سفره اعمال شود و موضوع فوق‌الذکر در مصوبه تعیین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران درسال 1401 درج نشده و ارائه تخفیف به مسافران ذکر شده است که بر اساس مصوبه ابلاغی امکان‌پذیر نیست لذا اصلاحیه ماده ششم مصوبه پیشنهاد می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل شورای شهر تهران در رابطه با متن پیشنهادی ماده ششم و اصلاحیه آن، تصریح کرد: در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ‌دار، کمترین بهای کارت بلیت مبلغ را از اعتبار کارت آنها کسر شده و در هنگام ثبت خروج و به مسافت طی شده مابه‌التفاوت مبلغ سفر از اعتبار کارت انها کسر خواهد شد. در صورتی که دارندگان کارت بلیت مبلغ‌دار در هنگام خروج بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند یا بیش از دو ساعت از ثبت ورود آنها گذشته باشد باید مابه‌التفاوت بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ‌دار از اعتبار کارت آنها کسر شود؛ همچنین به شهرداری تهران (شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه) اجازه داده می‌شود به منظور تشویق مسافران به استفاده از کارت بلیت‌های مبلغ‌دار متناسب با مسافت طی شده نسبت به اعمال ضریب کاهشی حداکثر تا 20 درصد بهای تک سفره اقدام کنند.

ادامه مطلب
اشتباه عجیب سازمان لیگ در بلیت‌های بازی نساجی - آلومینیوم

در نهایت دو فوریت اصل تعیین نرخ حمل و نقل عمومی با 17 رای به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

همچنین در جلسه امروز بررسی چند پلاک ثبتی در ارتباط با باغ یا غیرباغ بودن برخی از زمین‌ها در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت که در ادامه نیز اعضا به آن رای دادند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا