جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

اعلام وضعیت هشدار / شنا در خزر ممنوع شد

هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در این استان را در ۲ روز آینده، ناامن اعلام کرد.

هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در  دریای خزر را از اوایل وقت روز چهارشنبه تا بعدازظهر روز پنجشنبه این هفته را ممنوع اعلام کرده است.

هواشناسی در این اخطاریه با اشاره به شکل گیری جریانات شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو، با وزش باد شدید همراه خواهد بود که این امر طوفانی شدن دریا را به همرها خواهد داشت.

این اطلاعیه با اشاره به ورود سامانه ناپایدار جوی، سرعت وزش باد را در مناطق مختلف تا ۱۲ متر پیش بینی کرد که این امر باعث شکل گیری اموج تا ۲ متر خواهد شد.

این هشدار می افزاید که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر غرق شدن شناگران و شناوریهای کوچک و قایق های صیادی و تفریحی،‌اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه ها را نیز به همراه خواهد داشت.

هواشناسی هرگونه فعالیت دریایی از جمله شنا، صید با قایق و انواع صیادی را نیز در طی این مدت ممنوع اعلام کرد.

مازندران حدود ۴۴۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، صاف تا نیمه ابری و از عصر بتدریج ابری از سمت غرب استان با رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشینه دما در مناطق غربی تا ۳۳ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز تا ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر پیش بینی کرده است.

آسمان مازندران در روز چهارشنبه در مناطق غربی و مرکزی ابری، در ارتفاعات مه آلود، با کاهش دما، وزش باد، رگبار باران و احتمال رعد و برق، در مناطق شرقی استان نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعد و برق پراکنده، اهش دما و وزش باد با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۶ تا ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر همراه خواهد بود.

شرایط جوی مازندران در روز پنجشنبه نیمه ابری در مناطق غربی و ارتفاعات استان با افزایش ابر و بارش پراکنده با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۷ تا ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفر و از روز جمعه تا روز دوشنبه آینده نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی دما، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات با افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده باران با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر پیش بینی شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
رکنا
دکمه بازگشت به بالا