جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

افزایش قطعی یارانه یک دهک از یارانه بگیران

این روزها که بحث یارانه فجرانه یا همان کالابرگ فجرانه در میان مردم داغ است معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون از افزایش قطعی یارانه یک دهک از یارانه بگیران خبر داد.

علیرضا عسگریان در خصوص دهک‌بندی ایثارگران گفت:یک مرجع در سطح کشور وجود دارد که بر اساس شاخص‌های اقتصادی هر خانوار و کد ملی افراد، وسع خانوار را مشخص می‌کند. این کار با جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی، تحلیل و وسع‌سنجی انجام می‌شود.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون در ادامه افزود:بنابراین ما نمی‌دانیم این خانواده تحت حمایت کمیته امداد بوده یا بنیاد شهیدی است و یا زیرمجموعه بهزیستی قرار دارد؛ ما اعلام می‌کنیم و خودش متوجه می‌شود که بین دهک یک تا ۱۰ قرار گرفته است.

عسگریان در خصوص مشمولان کالابرگ الکترونیکی عنوان کرد:در حال حاضر کالابرگ به ۷ دهک رسیده و دهک‌های بالاتر را شامل نشده است و کسانی که وسع‌شان پایین‌تر است و نیازمند هستند، در دهک‌هایی پائین قرار می‌گیرند.

این مقام مسئول در پایان اظهار داشت:در قالب طرح فجرانه به مدت ۳ ماه اعتبار تشویقی از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. بنابراین یارانه ایثارگرانی که پس از دهک بندی مشمول کالابرگ شدند، افزایش پیدا کرده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا