جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشیجدیدترین و داغ ترین اخبار بین الملل

اقدامات پکن برای کنترل کرونا در طول المپیک زمستانی

بازی های المپیک پکن از ۴ تا ۲۰ فوریه برگزار می شود. کمیته بین‌المللی المپیک در آستانه شروع بازی‌های المپیک زمستانی اعلام کرد که بلیط بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن فقط به تماشاگران چینی فروخته می شود و ورزشکاران واکسینه نشده باید ۲۱ روز قبل از بازی ها در قرنطینه بمانند.

طرفداران خارجی المپیک هم‌چنین از دسترسی به بازی‌های زمستانی پکن محروم هستند. پس از محرومیت همه تماشاگران از بازی‌های تابستانی توکیو، برای المپیک زمستانی هم این شرایط وجود دارد ولی این بار هواداران کشور میزبان می‌توانند به ورزشگاه‌ها بروند.

به همین خاطر برای کاهش نگرانی ها درباره شیوع ویروس کرونا پکن از شهروندان خود خواسته است مسافرت های خود را تا زمان شروع بازیهای المپیک زمستانی به کوتاه ترین زمان ممکن برسانند و سعی کنند از پکن خارج نشوند تا بازیها به پایان برسد.

شرکت کنندگان در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن در صورت تشخیص ویروس کرونا در حین مسابقات، محروم نخواهند شد، در صورتی که عفونت قبل از فینال تشخیص داده شود، ورزشکار یا تیم به طور خودکار مدال نقره دریافت خواهند کرد. این تصمیم توسط کمیته اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) و به سخنگوی این کمیته، مارک آدامز اعلام شد.

آدامز گفت: هیچ ورزشکار یا تیمی به دلایل مرتبط با COVID-۱۹ محروم نخواهد شد. حداقل نتیجه یک ورزشکار یا تیم با در نظر گرفتن مرحله مسابقه‌ای که نتوانسته است در آن شرکت کند حفظ می‌شود. به عنوان مثال اگر به فینال بروند اما به دلیل ابتلا به کرونا نتوانند مسابقه دهند، مدال نقره دریافت می‌کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
فدراسیون فوتبال از حسن عباسی شکایت کرد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا