جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشی

اولین جام جهانی زنان با حضور ۳۲ تیم

مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۳ زنان با حضور کارلی لوید، قهرمان دو دوره جام جهانی زنان و آماندا دیویس مجری مشهور CNN در روز شنبه برگزار خواهد شد.

سحر استادرحیمی: برای اولین بار ۳۲ تیم در جام جهانی زنان حضور خواهند داشت. در این دور از مسابقات که بزرگترین رویداد ورزشی زنان در جهان خواهد بود، ۲۹ تیم به طور مستقیم و ۳ تیم از بازی های پلی آف در هشت گروه چهار تیمی به مصاف یک دیگر می روند. مراسم قرعه کشی این دوره از مسابقات در روز شنبه ۳۰ مهر ساعت ۱۰ صبح به وقت ایران به رهبری کارلی لوید و آماندا دیویس درTāmaki Makaurau اوکلند در شمال نیوزیلند برگزار خواهد شد.

کارلی لوید، ستاره تیم ملی فوتبال آمریکا، قهرمانی دو جام جهانی و دارنده دو مدال طلای المپیک را در کارنامه درخشان ورزشی خود دارد. آماندا دیویس نیز، مجری مشهور بین المللی CNN تا به امروز اجرای چندین مراسم المپیک و جام جهانی را برعهده داشته است. در کنار این دو ستاره، فیفا اسامی مهمانان مطرحی که قرعه کشی این دوره از مسابقات را انجام می دهند نیز اعلام کرده است.

اولین جام جهانی زنان با حضور ۳۲ تیم

مایا جکمن (اسطوره تیم ملی فوتبال نیوزیلند)، جولیا دولان (اسطوره تیم ملی فوتبال استرالیا)، زویی سادوسکی (دارنده مدال طلای المپیک اسنوبورد از نیوزیلند)، کیت کمپبل (دارنده ۳ مدال طلای المپیک شنا از استرالیا)، جرمی (اسطوره تیم ملی فوتبال کامرون)، الکس لالاس (اسطوره تیم ملی فوتبال آمریکا)، گیلبرت سیلوا (اسطوره تیم فوتبال برزیل و قهرمان جام جهانی ۲۰۰۲) و لان رایت (اسطوره تیم ملی فوتبال و شخصیت رادیو/تلوزیونی انگلیس) ستاره هایی هستند که قرار است قرعه تیم های حاضر در جام جهانی را مشخص کنند.

اولین جام جهانی زنان با حضور ۳۲ تیم

مجریان این مراسم نیز کریستی استنوی از اسکای اسپورت و مل مک لافلین هستند. در این مراسم همچنین، حدود ۸۰۰ مهمان از جمله رئیس و دبیر کل فیفا، جاسیندا آردرن (نخست وزیر نیوزلند)، آنیکا ولز (وزیر ورزش فدرال استرالیا)، نمایندگان تیم های حاضر در این دوره از مسابقات، اسطوره های فیفا و رسانه های بین المللی حضور خواهند داشت.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبر انلاین
دکمه بازگشت به بالا