جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

اکسیوس: اطلاعات اسرائیل در مورد طرح ایران برای حمله به منافع آمریکا در خلیج فارس باعث بیانیه جان بولتون علیه تهران شد

اکسیوس نوشت: یک مقام اسرائیلی گفت که پیش از تهدید دیروز جان بولتون علیه تهران، تل اویو اطلاعاتی در مورد طرح ادعایی ایران برای حمله به منافع امریکا در خلیج فارس به امریکا منتقل کرده بود.

به گزارش«انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: بیانیه غیرمعمول و تهاجمی بولتون شامل اعلام خبری مبنی بر حرکت یک ناو هواپیمابر امریکا به سمت منطقه می شد. مقامات می گویند که این اطلاعات از سوی اسرائیل و موساد به امریکا منتقل شده و به نظر می رسد که این اطلاعات بخشی از استدلال بولتون برای انتشار این بیانیه باشد.

این مقامات اسرائیلی افزودند: اطلاعات در مورد طرح های ایران علیه امریکا یا متحدانش در خلیج فارس دو هفته پیش در جلسه ای در کاخ سفید هیاتی اسرائیلی به ریاست مشاور امنیت ملی نتانیاهو و تیمی به رهبری بولتون، طرح شد.

این مقامات گفتند: همچنان برای ما مشخص نیست که ایرانی ها می خواهند چه کنند و چه قصدی دارند اما واضح است که در نتیجه فشار امریکا علیه تهران، ایران در حال خشنگین شدن است و در حال بررسی تلافی علیه منافع امریکا در خلیج فارس هستند.

در واکنش به این اخبار، یک مقام سابق آمریکایی به لارا روزن خبرنگار المانیتور گفت: هر روز اطلاعات متناوبی در مورد ایران می آید، عمدتا بی ارزشند.

منبع: نامه نیوز

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا