جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشی

ایران میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا شد

کنفدراسیون والیبال آسیا میزبانی بیست‌ودومین دوره مسابقات قهرمانی مردان قاره کهن در سال ۲۰۲۳ را به ایران داد. AVC دهه نخست شهریور ماه سال ۱۴۰۲ را برای برگزاری این رقابت‌ها پیشنهاد داده است و قرار است فدراسیون والیبال ایران نیز با توجه به تقویم اجرایی خود زمان نهایی را اعلام کند.

کنفدراسیون والیبال آسیا میزبانی بیست‌ودومین دوره مسابقات قهرمانی مردان قاره کهن در سال ۲۰۲۳ را به ایران داد.

کنفدارسیون والیبال آسیا اعلام کرد با درخواست میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی مردان آسیا 2023 موافق است.

AVC دهه نخست شهریور ماه سال 1402 را برای برگزاری این رقابت‌ها پیشنهاد داده است و قرار است فدراسیون والیبال ایران نیز با توجه به تقویم اجرایی خود زمان نهایی را اعلام کند.

ملی‌پوشان والیبال ایران که در سال 2003 نخستین مدال خود در این مسابقات را به رنگ برنز کسب کردند، در سال‌های 2011، 2013، 2019 و 2021 با کسب مدال طلا بر بام قاره کهن آسیا ایستادند.

دو مدال نقره در سال‌های 2009 و 2015 از دیگر دستاوردهای والیبال ایران در مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیاست و تیم ملی والیبال ایران در سال 2023 در تهران به دنبال پنجمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها است.

بیست و یک دوره گذشته مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا به میزبانی 12 کشور این قاره کهن برگزار شده است که جمهوری اسلامی ایران با چهار میزبانی (1999، 2011، 2015 و 2019) در صدر این جدول قرار دارد و والیبال ایران در سال 2023 پنجمین میزبانی خود از این مسابقات را تجربه خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
سورپرایز انگلیس در دیدار برابر ایران
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا