جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

بارش برف و باران در جاده‌های ۲۲ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا اطلاع داد که در جاده‌های ۲۲ استان کشور برف و باران می‌بارد.

سرهنگ احمد شیرانی در تشریح وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در سراسر کشور درحال حاضر شاهد بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان، اصفهان، مرکزی، همدان، قم، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری هستیم. همچنین بارش باران در برخی از محورهای استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، فارس، ایلام، کرمانشاه، خوزستان و یزد گزارش شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز رانندگان باید بدانند در شرایط بارش برف و باران نحوه رانندگی نیز تغییر می‌کند، از جمله اینکه در این شرایط باید با سرعت مطمئنه رانندگی کرد. سرعت مطمئنه یعنی سرعتی کمتر از سقف سرعت مجاز که در آن امکان کنترل خودرو به راحتی وجود داشته باشد. پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز و همچنین افزایش دقت نیز توصیه‌های دیگری است که باید جدی گرفته شود.

شیرانی با بیان اینکه طرح زمستانی پلیس در جاده‌های کشور به خصوص محورهای کوهستانی و برفگیر با قوت در حال اجراست، گفت: در شرایط زمستانی لازم است رانندگان نیز نکاتی را مدنظر قراردهند، همراه داشتن زنجیرچرخ از سوی رانندگانی که قصد عبور از محورهای برفگیر را دارند، الزامی است و در صورت تشدید بارش برف، ماموران پلیس راه حتما از ادامه مسیر خودروهای فاقد زنجیرچرخ جلوگیری خواهند کرد. همچنین لازم است که رانندگان حتما یکبار با نحوه نصب و استفاده از زنجیر چرخ آشنایی داشته باشند. اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و برف‌ پاک‌کن‌ها و همچین پر کردن باک خودرو در مبدا از جمله موارد دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین از بروز پدیده مه گرفتگی در برخی از محورهای استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران، همدان و یزد خبر داد و گفت:‌ در شرایط مه‌گرفتگی رانندگی با سرعت مطمئنه و روشن کردن چراغ‌های خودرو حتی در طول روز توصیه می‌شود.

وی درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور نیز گفت: گزارش‌ها حاکی از ترافیک سنگین در آزادراه کرج – قزوین محدوده مهرویلا است. همچنین وضعیت مشابه در آزادراه قزوین – کرج – تهران محدوده مهرویلا و حدفاصل پایانه شهیدکلانتری تا پل کلاک و محدوده گرمدره گزارش شده است.

به گفته شیرانی ترافیک در آزادراه ساوه – تهران حدفاصل نسیم شهر تا رضی آباد و برخی از مقاطع محور شهریار – تهران سنگین است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محورهای مسدود شریانی نیز گفت:‌ محور خرم آباد – پلدختر به علت انجام عملیات عمرانی تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از محور جایگزین خرم آباد – کوهدشت و آزادراه خرم آباد – پل زال انجام می‌شود.

وی افزود:‌ محورهای غیرشریانی پونل – خلخال، هشتگرد – طالقان، شهرکرد- مسجدسلیمان، سروآباد – پاوه، سی‌سخت – پادنا، گنجنامه – تویسرکان و وازک – بلده نیز جزو محورهای غیرشریانی مسدود هستند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در پایان با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر با این دو شماره تماس گرفته و با اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفر خود انتخاب کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا