جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

بازار بورس سبزپوش شد

امروز نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز بازار سبزپوش شدند و فملی، فولاد، وبملت و شستا بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

امروز سه‌شنبه هجدهم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با افزایش 18 هزار و 652 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 556 هزار و 512 واحد بالا آمد.

شاخص کل هم وزن نیز با رشد 8 هزار و 210 واحدی در رقم 484 هزار و 460 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 291 واحدی در سطح 20 هزار و 211 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن فرابورس نیز هزار و 759 واحد رشد کرد و به رقم 86 هزار و 401 واحد رسیده است.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 492 نماد رشد قیمت داشتند و 160 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 75 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 25 درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز گروه خودرو و ساخت قطعات برخلاف روزهای گذشته سبزترین گروه بازار بود. نمادهای فملی، فولاد، وبملت و شستا بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای فارس، پارسان و کرماشا بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.

در  فرابورس نیز نمادهای آریا، بپاس و زاگرس بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل  فرابورس گذاشتند و نمادهای پخش، بساماو کوثر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای دی، ثجنوب و گدنا پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار

امروز  ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 563 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 853 میلیارد تومان بود که 18 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ادامه مطلب
بورس سبزپوش شد

ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش 3 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 4 هزار و 677 میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای بازار

در پایان معاملات سه‌شنبه ارزش صف‌های خرید به 85 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز  8 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف خرید 70 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) و حفارس (شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس) بیشترین صف خرید را داشتند.

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد ثجنوب اختصاص داشت و پس از ثجنوب، نماد آباد بیشترین صف فروش را داشت.

 

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا