جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

بازار فروش پرندگان تعطیل شد

عطاءالله کاویان مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به برقرار بودن بازار فروش پرندگان در فریدونکنار در طی سالیان متمادی افزود: امسال در یک اتفاق خوب و با پیگیری‌های انجام شده بازار اصلی فریدونکنار به عنوان اصلی ترین بازار فروش پرندگان مازندران تعطیل شد.

هرساله با ورود پرندگان مهاجر بازار فروش پرندگان در مازندران داغ می شود و متاسفانه تعدادی از این پرندگان اسیر دام های صیادان شده و با شکار از بین‌ می روند و امسال در حرکتی مناسب از سوی محیط زیست بازار اصلی فروش پرندگان در فریدونکنار تعطیل شد.

براساس اعلام مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران، بازار فریدونکنار به عنوان یکی از اصلی ترین بازارهای مازندران برای فروش پرندگان بوده تعطیل شد تا به خرید و فروش پرندگان به صورت زنده و کشتار پایان داده شود.

عطاءالله کاویان اظهار کرد: محیط زیست متعلق به همه است و همه باید در نگهداری محیط زیست و جاندارانش تلاش کنند و حفاظت از آن وظیفه همگانی است و همه باید دغدغه حفظ محیط زیست داشته باشند.

وی با اشاره به برقرار بودن بازار فروش پرندگان در فریدونکنار در طی سالیان متمادی افزود: امسال در یک اتفاق خوب و با پیگیری‌های انجام شده بازار اصلی فریدونکنار به عنوان اصلی ترین بازار فروش پرندگان مازندران تعطیل شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: با تعطیلی بازار فروش پرندگان در فریدونکنار، اصلی ترین محل عرضه اصلی پرندگان زنده و کشتار در مازندران تعطیل و به فروش پرندگان پایان داده شد.

کاویان افزود: در طول سالیان گذشته با وجود ممنوع بودن صید و شکار، فعالیت بازار فروش پرندگان فریدونکنار به صورت غیرقانونی انجام‌می شد و هزاران بال پرنده در این بازار عرضه می شد که به تمامی این خرید و فروش ها پایان داده شد تا پرندگان از زندگی طبیعی خود به طور کامل برخوردار باشند.

وی با اعلام اینکه با تعطیلی بازار پرندگان فریدونکنار، خرید و فروش پرندگان تا حد بسیار بالایی کم شد، خاطر نشان کرد: گشت و پایش به صورت جدی در دستور کار است و امیدواریم با استمرار این طرح، برای همیشه جلوی قاچاق پرندگان را گرفته شده و به خرید و فروش پرندگان پایان داده شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: در همین‌مدت و با پایش و رصدهای انجام شده، باندهای قاچاق کشف و پرندگان کشف شده در تالاب میانکاله رهاسازی شد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا