جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

بازدید گردشگران از میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه همچنان ممنوع + جزئیات خسارات

غافلگیری در تغییرات فصلی برای محوطه‌های میراث جهانی و تحت حفاظت معنایی ندارد و برنامه‌ریزی سالانه می‌تواند خسارتهای طبیعی را به حداقل برساند ولی ورود گردشگر به محوطه میراث جهانی چغازنبیل ممنوع است و این توقف تا پایان عملیات مرمت فوری ادامه دارد.

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، عاطفه رشنویی – مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه اظهار داشت: اثرات ناشی از سه روز بارندگی شدید در چغازنبیل با اقدامات حفاظتی و مرمتی فوری مهار شد و اقدامات فوری حفاظتی پس از سه روز بارندگی شدید در چغازنبیل انجام گرفت.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه ادامه داد: به محض پایان گرفتن باران سیل‌آسای روزهای اخیر، کار حفاظت اضطراری و رفع تغییراتی که باران ایجاد کرده بود، آغاز شد.

رشنویی با اشاره به بارش 100 میلی‌متری باران طی سه روز، خبر داد: طبیعتا با افزایش قدرت عوامل آسیب‌زا، کار حفاظت معمول نیز باید شکل اورژانسی و فشرده بگیرد. بنابر این با قطع بارندگی، 20 نیروی کار به بخش عملیاتی پایگاه چغازنبیل اضافه شدند و اصلاح تاثیرات باران در دستور کار قرار گرفت.

رشنویی با اشاره به باران‌های سیل‌آسای پاییزی در خوزستان، تاکید کرد: البته ما پیش‌بینی‌های لازم برای کنترل اثرات ناشی از این بارندگی‌ها را داشتیم. به همین دلیل، پیش از شروع بارندگی، ورود گردشگران به محوطه میراث جهانی چغازنبیل متوقف شد و این توقف تا پایان عملیات حفاظت و مرمت فوری ادامه خواهد داشت.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه با تاکید بر اینکه حفاظت یک امر دایمی است، ادامه داد: غافلگیری در تغییرات فصلی برای محوطه‌های میراث جهانی و تحت حفاظت معنایی ندارد و برنامه‌ریزی سالانه می‌تواند خسارت‌های طبیعی را به حداقل برساند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
مهم‌ترین عوامل ازدواج‌های ناموفق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا