جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

باغات تجاری خود را با بهترین نهال های گردو رونق ببخشید

اگر یک زمین کشاورزی بلا استفاده دارید، ما به شما پیشنهاد می دهیم که آن را به یک باغ تجاری گردو تبدیل نمایید. احداث باغات تجاری گردو شاید کار چندان ساده ای نباشد؛ اما بدون شک بسیار سودآور است و از این طریق شما می توانید در آینده به یکی از ثروتمندان منطقه خود تبدیل شوید.

در این مطلب هم ما تصمیم داریم به شما عزیزان بگوییم چگونه می توان بهترین نهال های گردو را برای احداث یک باغ تجاری به دست آورد و فوت و فن باغداری را به شما بیاموزیم؛ پس همراه ما باشید.

کدام نهال های گردو ثمر دهی بیشتری دارند؟

به نقل از منابع معتبری مانند نهالوند، ویکی هو، ویکی پدیا و ویکی کشاورز تعدادی از نهال های گردو نسبت به تعدادی دیگر از ثمر دهی بیشتری برخوردارند. برخی از نهال های گردو اقتصادی تر هستند و اگر آن ها برای کاشت در شرایط جغرافیایی شما مناسب باشند، بدون شک در آینده شما به یک باغ تجاری و پرثمر دست پیدا می کنید. از پر ثمر ترین نهال های گردو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نهال گردو ژنوتیپ ۲۱

نهال های گردوی ژنوتیپ ۲۱ از بهترین نهال های موجود در بازار هستند. این نهال های کانادایی کمتر از ۴۵ کیلوگرم محصول تولید نمی کنند و این میزان تولید گردو واقعا بی نظیر است. در واقع باید بدانید که نهال های گردوی ژنوتیپ ۲۱ نسبت به دیگر نهال های گردو اقتصادی تر هستند و شما می توانید با کاشت این نهال ها در آینده به سود خوبی دست یابید.

این نهال ها باید در فاصله ۶ متری از یکدیگر کاشته شوند و اگر شما بتوانید هر ۱۵ روز یکبار آن ها را به طور منظم آبیاری کنید، بدون شک در همان سال اول به باردهی می رسند. یکی از مزیت ها و ویژگی های مثبت نهال های ‌ژنوتیپ ۲۱ دیرگل بودن آن ها است. با توجه به همین مسئله می توان گفت این نهال ها از مقاومت قابل توجهی در برابر سرما برخوردار بوده و شما می توانید آن ها را در ارتفاع ۱۰۰ تا ۲۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بکارید.

نهال گردو ژنوتیپ ۱۲ 

در خانواده نهال های کانادایی ژنو، نهال های ژنوتیپ ۱۲ هم در دسته نهال های اقتصادی قرار می گیرند. این نهال ها شاید کمتر از نهال های ژنوتیپ ۲۱ محصول کمتری تولید کنند و شما بتوانید از هر نهال آن چیزی حدود ۳۵ کیلوگرم گردو برداشت کنید؛ اما به هرحال ویژگی های خاص خود را داشته و بدون شک برای احداث یک باغستان تجاری گزینه مناسبی به شمار می روند.

نهال های‌ ژنوتیپ ۱۲ را شما می توانید در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بکارید، ضمن اینکه بهترین فاصله برای کاشت این نهال ها چیزی حدود ۶ متر است و اگر به خوبی آن ها را آبیاری کرده و به آن ها برسید، همان سال اول به باردهی می رسند.

یکی از ویژگی هایی که نهال های ژنوتیپ ۱۲ را محبوب کرده، میوه خوش طعم آن ها است. نهال های ژنوتیپ ۱۲ میوه ای خوش طعم داشته و مغز از پوسته به راحتی جدا می‌شود؛ به طوری که شما می توانید روی صادرات میوه این نهال ها هم حساب باز کنید.

نهال های گردو چندلر
نهال های گردو چندلر

نهال های گردو چندلر

نهال های چندلر شاید به اندازه خانواده ‌ژنو محصول دهی نداشته باشد؛ اما بدون شک با توجه به ویژگی هایش از بهترین نهال ها برای کاشت در ایران است.

این نهال ها مقاومت خوبی در برابر سرما دارند و با توجه به دیرگل بودنشان شما می توانید آن ها را در مناطق سردسیری بکارید. مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این نهال ها هم چیزی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متر است. هر نهال چندلری باید ۱۵ روزیکبار آبیاری شود و اگر به خوبی هوای آن ها را داشته باشید در همان سال اول به باردهی می رسند و شما می توانید از هر نهال گردوی چندلری ۲۵ کیلوگرم گردو برداشت کنید.

میوه این نهال های آمریکایی هم به شدت خوش طعم بوده و مغز از پوسته بسیار راحت جدا می شود، همین موضوع هم به محبوبیت نهال های چندلر افزوده است.

سلامت نهال های گردو را چگونه باید تشخیص داد؟

اگر می خواهید یک باغستان تجاری و پر ثمر داشته باشید بدون شک باید بتوانید نهال هایی سالم خریداری نمایید. نهال های سالم می توانند باغ شما را پرثمر کنند و در آینده سود زیادی به شما برسانند؛ اما ممکن است بپرسید که چگونه می توان یک نهال سالم را از نهال ناسالم تشخیص داد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نهال های سالم و با کیفیت سه ویژگی یا سه مجوز دارند این مجوزها که شامل کارت سلامت، کارت قرنطینه و شناسنامه می شوند.

هر سه این مجوزها را تنها نهالستان هایی که که کیفیت و سلامت نهال های آن ها تضمین شده است، دارند. مجوزهای نامبرده توسط سازمان جهاد کشاورزی ایران صادر می شوند، سازمان جهاد کشاورزی کشور با هدف اثبات کیفیت نهال های گردو و اینکه آن ها سالم هستند یا خیر این مجوزها را صادر می کند. با توجه به همین مسئله اگر نهالستانی از آن ها برخوردار باشد، بدون شک نهال های آن لهستان کیفیت فوق العاده ای دارند.

سرمایه گذاری در زمینه احداث باغ تجاری گردو تا چه اندازه سودآور است؟

برای آنکه بدانید سرمایه گذاری در زمینه احداث یک باغ تجاری سودآور است یا خیر، بهتر است که به بررسی میزان تقاضای بازار در مورد گردو بپردازیم.

همانطور که می دانید گردو یکی از محبوب ترین مواد غذایی برای وعده صبحانه است، علاوه بر آن شما می توانید گردو را به عنوان یک میان وعده خوشمزه و مقوی هم میل کنید. همچنین گردو یکی از اصلی ترین مواد اولیه برای تهیه معجون‌ها و نوشیدنی هایی مانند شیک است.

گردو را حتی به عنوان یکی از اصلی ترین مواد غذایی برای پخت غذایی هایی مانند خورشت فسنجان و کوپه هم مورد استفاده قرار می دهند. با توجه به این توضیحات می توانیم بگوییم که گردو تقاضای زیادی در بازار دارد؛ پس بدون شک داشتن یک باغ تجاری گردو می تواند برای شما بسیار سودآور باشد.

نهالوند برای احداث بهترین باغ گردو به شما کمک می کند!
نهالوند برای احداث بهترین باغ گردو به شما کمک می کند!

نهالوند برای احداث بهترین باغ گردو به شما کمک می کند!

بله نهالوند برای کمک رسانی به کسانی که می خواهند باغات تجاری گردو راه اندازی نمایند، حی و حاضر است. نهالوند از بهترین نهالستان های عرضه کننده نهال گردو نه در ایران بلکه در خاورمیانه به شمار می رود و شما می توانید برای خرید نهال های گردوی با کیفیت از این نهالستان به آدرس اینترنتی https://nahalvand.com/product-category/walnut/ مراجعه نمایید.

در وب سایت نهالوند با نشانی اینترنتی فوق شما می توانید مشخصات انواع نهال های گردو به همراه قیمت آن ها را مشاهده کنید. برای مشاهده سایر نهال ها هم می توانید نام نهالوند را در مرورگر خود سرچ کنید. ضمن اینکه شما با مراجعه به nahalvand.com با تنوع بسیار زیادی از نهال های گردو مواجه می شوید که با توجه به نیاز خود و ویژگی هر کدام می توانید بهترین و مناسب ترین را خریداری نمایید.

نهال های گردویی که شما با مراجعه به وب سایت نهالوند خریداری می کنید ویژگی های مثبت زیادی دارند، در واقع نهالوند با ارائه ویژگی های مثبت بسیار سعی دارد که برای احداث یک باغستان تجاری به باغداران عزیز کند. برخی از ویژگی هایی که به واسطه خرید اینترنتی نهال از وب سایت نهالوند نصیب شما می شود، شامل موارد زیر هستند:

  • امکان خرید نهال های شناسنامه دار
  • امکان خرید نهال های گردو با ضمانت واقعی بازگشت کالا
  • امکان خرید نهال هایی که کارت قرنطینه و کارت شناسنامه دارد
  • بهره مندی از مشاوره رایگان توسط مشاوران خبره این مجموعه
  • بهره مندی از قیمت مقرون به صرفه و بسیار مناسب

ارتباط با ما :  09144801930  –  09144801940

5/5 - (1 امتیاز)
دکمه بازگشت به بالا