جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

بالا گرفتن تنش‌ها در روابط آمریکا و چین

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ ­رویترز در گزارشی نوشت:دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت موضع سرسختانه وی در قبال رفتار‌های چین در بازار‌های جهانی در نهایت به نفع اقتصاد آمریکا خواهد بود. این اظهارات ترامپ در حالی بیان می‌شوند که چین اعلام کرد احتمال اقدام متقابل این کشور و محدود کردن فروش مواد شیمیایی کمیاب و به شدت ارزشمند از سوی این کشور وجود دارد.

جنگ تجاری میان آمریکا و چین در روز‌های اخیر و پس از آنکه واشنگتن در روز دوشنبه پکن را به دستکاری در پول خود متهم و تهدید کرد احتمال وضع تعرفه ده درصدی بر سیصد میلیارد دلار واردات از چین از اول ماه سپتامبر وجود دارد، شدت گرفت.

ترامپ در کاخ سفید به خبرنگاران گفت واکنش بازار‌ها به تحولات اخیر پیش بینی شده بود، اما تاکید کرد که وی به قدرت اقتصاد آمریکا باور دارد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «چین با اقدامات تجاری خود در حال کشتن ما بوده است.»

مقامات واشنگتن می‌گویند همچنان انتظار دارند که مذاکره کنندگان پکن در ماه سپتامبر برای گفت‌وگو به واشنگتن بروند. آن‌ها می‌گویند در صورتیکه دو اقتصاد بزرگ جهان به پیشرفت‌هایی در خصوص توافق تجاری دست پیدا کنند هنوز امکان اجتناب از وضع تعرفه وجود دارد.

این در حالی است که امید‌ها برای دستیابی به چنین توافقی در حال رنگ باختن است.

موسسه مالی معتبر گلدمن ساکس روز سه شنبه اعلام کرد دیگر انتظار ندارد که چین و آمریکا تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ به توافقی در این حوزه دست پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری برنا

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا