جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشی

با اساسنامه جدید به مشکل برخواهیم خورد

رییس فدراسیون کشتی، گفت: اساسنامه جدید فدراسیون‌ها از طریق وزارت ورزش ابلاغ شده است که اگر بخواهیم آنرا انجام دهیم در بحث بین‌المللی با مشکل مواجه می‌شویم.

سیزدهمین جلسه هیات رئیسه فدراسیون کشتی امروز (دوشنبه) با حضور محمدرضا طالقانی، سهراب کیهانی، سیدعبدالرضا موسوی عضو هیات رئیسه و مسئولانز از جمله علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و ابراهیم مهربان سرپرست دبیری برگزار شد که موضوعات مختلفی از جمله هزینه‌های ارزی برای اعزام تیم‌ها به مسابقات مختلف، تسویه بدهی فدراسیون، مجوز پرداخت پاداش به کشتی‌گیران، تهیه تشک کشتی برای هیات و.. مورد بحث و بررسی و تأیید قرار گرفت.

رییس فدراسیون کشتی در این جلسه گزارشی از رقابت‌های جهانی نروژ ارائه کرد و گفت: در مسابقات جهانی نروژ اتفاقات خوبی برای تیم ما رقم خورد اما مهمتر از این اتفاقات حفظ کردن این افتخارات در آینده است. حضور دکتر کیهانی که با هزینه شخصی به نروژ آمده بود در کنار تیم بسیار به ما کمک کرد چرا که ایشان در روند درمان آسیب دیدگی‌ها و به خصوص فیکس کردن پای «حسن یزدانی» بسیار زحمت کشیدند و ضمن آنکه «محمد بنا» و «پژمان درستکار» در نروژ نشان دادند که مدیر هستند و عملکرد خوبی داشتند.

حضور در آمریکا به نفع ما است

وی در مورد اعزام تیم کشتی آزاد ایران به آمریکا برای برگزاری دیدار دوستانه، خاطر نشان کرد: اگر کشتی‌گیران ما با نفرات برتر دنیا مبارزه کنند، به نفع ما است، به خصوص اگر در مسابقات بین‌المللی باشد؛ چرا که باختن در مسابقات بین‌المللی باعث می‌شود که کشتی‌گیران به نقاط ضعف و قوت خود و حریفانشان پی ببرند و در مسابقات اصلی این موضوع رمز پیروزی آن‌ها خواهد شد.

با اساسنامه جدید به مشکل برخواهیم خورد

دبیر همچنین تصریح کرد: چند وقتی است که اساسنامه جدید فدراسیون‌ها از طریق وزارت ورزش ابلاغ شده اما فدراسیون کشتی در دوره قبلی یک اساسنامه جدا و مورد تأیید اتحادیه جهانی را مصوب کرد و اگر بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین‌المللی حتما به مشکل خواهیم خورد.

وی ادامه داد: آیین‌نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملا رئیس فدراسیون را هیچ کاره کرده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می‌بندد.

۹ میلیارد پاداش کشتی‌گیران و ۹۰۰ میلیون مالیات

رییس فدراسیون کشتی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خود را موضوع بودجه کشتی و مالیات ذکر کرد و گفت: نزدیک به ۹ میلیارد پاداش کشتی‌گیران بوده که تقریبا باید ۹۰۰ میلیون آن را بعنوان مالیات بپردازیم. فدراسیون نمی‌تواند از جوایز قهرمانان کم کند و این مالیات بر گردن فدراسیون می‌ماند و ما این مالیات را از کدام منبع باید تأمین کنیم؟

هزینه ۱۱۰ هزار یورویی برای پیکارهای جهانی

وی ادامه داد: فدراسیون تا سال ۹۷ مفاصه حساب گرفته اما برای سال ۹۸ نزدیک به ۲/۵ میلیارد تومان مالیات برای ما حساب کرده‌اند و این مالیات در حالی محاسبه شده که بودجه بسیار کمی می‌گیریم و باید از آن بودجه کم این مبلغ بسیار زیاد را نیز بعنوان مالیات پرداخت کنیم. کشتی هزینه بسیار بالایی دارد و تنها برای حضور در پیکارهای جهانی نروژ نزدیک به ۱۱۰ هزار یورو هزینه ثبت نام و هتل دادیم. وزارت ورزش و جوانان باید بودجه کشتی را بدهد، در غیر این صورت ما برای ادامه برنامه‌های خود حتما با مشکل مواجه خواهیم شد.

دبیر همچنین خاطر نشان کرد: امسال بیش از یک میلیارد تومان به هیات‌های استانی کمک کردیم و اگر وزارت ورزش بودجه فدراسیون را پرداخت کند، می‌توانیم بیشتر به آن‌ها کمک کنیم و در امر تجهیز باشگاه‌ها و اهدای تشک کشتی به سراسر کشور بهتر عمل کنیم.

طالقانی: کشتی بسیار تاثیرگذار بوده 

عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی نیز در این جلسه گفت: سال ۱۳۴۸ و به واسطه «ابوطالب طالبی» وارد کشتی شدم و کار را از باشگاه سعدیان شروع کردم، ۵۲ سال است که در کشتی هستم ولی هیچ دخالتی در کشتی نکردم، بعنوان عضو هیئت رئیسه هر کمکی باشد می‌کنم و اگر هر حرفی هم می‌زنم حرف دل کشتی و به خیر و صلاح آن است.

محمدرضا طالقانی وی ادامه داد: هیچ زمانی در این ۵۲ سال گذشته به اندازه این چند ماه کشتی اثرگذار نبوده، چرا که قبلا ۶ فدراسیون ورزشی داشتیم اما اکنون ۵۲ فدراسیون داریم و موجی که کشتی در بین مردم راه انداخت بسیار اثرگذار بود.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی اظهار داشت: حفظ و نگهداری این افتخارات سخت‌تر از بدست آوردن آن است و باید از این قهرمانان مواظبت کنیم. اگر من از ورزش فراری شدم به خاطر بحث بودجه و جوابگو بودن برای آن بود، چراکه دست و پای رئیس فدراسیون در این زمینه بسته است. رئیس فدراسیون نباید دغدغه مالی داشته باشد و باید تمام فکر و ذهنش برای انجام کارهای بزرگتر و بین‌المللی باشد. اکنون در فاصله بسیار کمی تا بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین هستیم و از الان باید به فکر موفقیت در آن باشیم.

سوء‌استفاده از نام «حسن یزدانی»

وی گفت: موضوع دیگری که باید بگویم در مورد حسن یزدانی است، برخی از اسم حسن یزدانی به نفع خود سوء استفاده می‌کنند و این به ضرر کشتی است. «حسن یزدانی» برای کشتی است و باید برای کشتی حفظ شود. من به سایر کشتی‌گیران گفته‌ام که پشت اتاق یزدانی بروید و درس استقامت و قهرمانی را از او یاد بگیرید. برخی اوقات ورزش در دنیا باعث حرکت‌های بزرگی شده و قدرت و نفوذ ورزشکاران و قهرمانان در میان مردم بسیار بالاست و کشتی این ظرفیت را در کشور دارد.

سیدعبدالرضا موسوی دیگر عضو هیات رییسه فدراسیون نیز گفت: باید یک برآورد هزینه کلی شود که کشتی در سال به چقدر پول نیاز دارد تا ما بعنوان هیات رئیسه به دنبال راهکار تأمین منابع آن باشیم. کشتی کشور با این همه افتخارات نباید محتاج پول باشد بلکه باید درآمدزا باشد و فدراسیون می‌تواند از راه‌های مختلف این کار را انجام دهد.

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا