جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

برنامه دولت برای قیچی کردن فقر در کشور در زمینه مسکن

هادی عباسی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تولید مسکن با عرضه زمین، تنها بخشی است که می‌تواند همزمان رشد اقتصادی را افزایش دهد و زمینه کاهش تورم را فراهم کند، در حقیقت فعال شدن این بخش به قیچی شدن فقر در کشور ختم خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تولید مسکن با عرضه زمین، تنها بخشی است که می‌تواند همزمان رشد اقتصادی را افزایش دهد و زمینه کاهش تورم را فراهم کند، در حقیقت فعال شدن این بخش به قیچی شدن فقر در کشور ختم خواهد شد.

هادی عباسی ضمن تبریک سال نو به فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع مهار تورم و رشد تولید در سال 1402 اشاره کرد و اظهار داشت: ‌در سال 1401 همه تلاش خود را به کار بستیم تا زمینه حل اساسی‌ترین مسئله در کشور یعنی مسکن را فراهم کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت تامین سرپناه برای مردم گفت: مسکن، بیشترین سهم را در سبد هزینه خانواده دارد و زمانی که شما مسئله سرپناه یک خانواده را حل کنید به ویژه برای دهک های کم درآمدی، یعنی به لحاظ اقتصادی نیمی از هزینه وی را کاهش داده‌اید و از این طریق به معیشت خانواده کمک کرده‌اید.

* مسکن بیشترین سهم را در تورم کشور دارد

وی افزود: مسکن بیشترین سهم را در تورم کشور دارد و در شرایطی که با عرضه متناسب با نیاز و جلوگیری از ورود تقاضای سوداگرانه زمینه کنترل بازار این کالای اساسی را فراهم کردید، یعنی مهمترین موتور محرک رشد تورم را از کار انداخته‌اید.

عباسی گفت: در صورتی که اقدامات لازم برای کنترل بازار مسکن در فضای اقتصاد کلان کشور مهیا شود و هم زمان تولید مسکن با عرضه زمین با هزینه صفر در شهر‌ها و روستا ها انجام پذیرد، رسیدن به تورم تک رقمی به امری ممکن تبدیل می‌شود.

ادامه مطلب
مستاجران بخوانند / واحدهای نقلی پایتخت چند؟

* ساخت مسکن پیشران تولید است

این مقام مسئول در تشریح اهمیت هدایت منابع بانکی به حوزه تولید گفت: ساخت مسکن پیشران تولید است و در صورتی که منابع نقدینگی از جمله منابع نظام بانکی به این حوزه هدایت شود و بانک‌ها به وظیفه قانونی خود عمل کنند، یک پیشران تولید کشور فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: مسکن با بیش از 140 صنعت پسینی و پیشینی ارتباط مستقیم دارد و زمانی که یک واحد مسکونی ساخته می‌شود، از کارخانه فولاد و سیمان گرفته تا یک کارگاه کوچک نجاری و جامعه مهندسی کشور مشغول به فعالیت خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تولید مسکن با عرضه زمین تنها بخشی است که می‌تواند همزمان رشد اقتصادی را افزایش دهد و زمینه کاهش تورم را فراهم کند، در حقیقت فعال شدن این بخش به قیچی شدن فقر در کشور ختم خواهد شد.

عباسی بیان کرد: در سال 1402 با همه توان تلاش خواهیم کرد تا زمینه شکوفایی طرح نهضت ملی مسکن در روستاها و شهر‌ها را فراهم کرده و گام بلندی به سوی حل مهم‌ترین مسئله روز مردم برداریم تا ضمن مهار تورم و افزایش تولید، معیشت خانواده‌ها تقویت شود و عدالت اجتماعی بهبود یابد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا