جدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

بهترین حالت خوابیدن برای پوست صورت

همه ما به اهمیت داشتن یک خواب خوب شبانه واقف هستیم؛ اما آیا می‌دانستید که این امر می‌تواند در سلامت پوست‌تان هم تأثیرگذار باشد؟

همه ما به اهمیت داشتن یک خواب خوب شبانه واقف هستیم؛ اما آیا می‌دانستید که این امر می‌تواند در سلامت پوست‌تان هم تأثیرگذار باشد؟ به گفته کارشناسان، کمبود خواب باعث تضعیف دستگاه ایمنی بدن می‌شود؛ موضوعی که می‌تواند بر کیفیت و استحکام کلاژن تأثیر بگذارد و به ادعای آن‌ها، برخی حالت‌های خوابیدن هم می‎تواند وضعیت را بدتر کند و زمینه‌ساز آشکارشدن هرچه بیشتر نشانه‌های پیری شود. به گزارش «روزیاتو»، رعایت چند نکته می‌تواند در این زمینه واقعاً کمک کننده باشد.

۱ اگر شب‌ها طوری می‌خوابید که صورت‎تان روی بالش قرار می‌گیرد، باید بدانید که این عادت، پوست صورت شما را بیشتر مستعد چین و چروک می‌کند. کشیده شدن پوست روی بالش و دیگر وسایل خواب طی شب می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک‌های زودرس به ویژه دور چشم‌ها و دهان شود. خوشبختانه ایجاد برخی تغییرات در عادات خواب می‌تواند جلوی پیری زودرس پوست را بگیرد، از جمله خوابیدن به پشت به جای خوابیدن به شکم یا به پهلو.

۲خوابیدن به پهلو هم خیلی بهتر نیست. این حالت خوابیدن باعث ایجاد چین و چروک‌های عمودی مثلاً بین ابروها یا در قسمت پیشانی می‌شود، چین و چروک‌هایی که بعد از ایجاد شدن، کاهش آن‌ها می‌تواند دشوار باشد. بنابراین بهترین حالت برای داشتن پوستی جوان، خوابیدن به پشت است.

۳ کارشناسان می‌گویند رایج ترین حالت خوابیدن در میان افراد بزرگ‎سال، حالت جنینی است که در آن زانوها خم می‌شوند. اما خوابیدن به پشت بهترین حالت است، البته به این شرط که درگیر خروپف یا اختلال وقفه تنفسی در خواب (آپنه خواب) نباشید. خوابیدن به شکم فواید بسیار اندکی دارد و بدترین حالت برای برخورداری از خواب عمیق هم محسوب می‌شود.

۴ اگر به پهلو می‌خوابید، بین پاهایتان یک بالش بگذارید تا لگن‌تان هم‎تراز شود. این کار احتمال این‌ را که دچار پشت درد شوید کمتر می‌کند.

۵ بهتر است خودتان را برای خوابیدن به پشت، عادت دهید. در این حالت هم یک بالش زیر زانوهای خود بگذارید. با این حالت خوابیدن، هم فشار کمتری به بدن تان وارد می‌شود، هم پوست تان دیرتر پیر می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
برترین ها
دکمه بازگشت به بالا