جدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

بهترین منابع کلسیم

موز به افزایش تمرکز و تیزبینی ذهن کمک می کند. اما فواید واقعی آن فراتر از این است، تامین پتاسیم و الکترولیت هایی که به جلوگیری از تحلیل استخوان کمک می کند و مصرف کلسیم بدن را تا حد معقولی افزایش می دهد.

همه ما می دانیم که شیر منبع عالی کلسیم است، اما ممکن است از شنیدن نام غذاهای مختلفی که می توانید برای تامین نیاز روزانه خود به کلسیم در رژیم غذایی خود بگنجانید، شگفت زده شوید.

1. محصولات لبنی

به گزارش سرگرمی روز، شیر و لبنیات از بهترین منابع کلسیم هستند. فقط چند وعده در روز می تواند کلسیم مورد نیاز شما را تامین کند. هنگام انتخاب محصولات لبنی، توجه به کالری، چربی و سدیم را فراموش نکنید که ممکن است در برخی از غذاهای لبنی زیاد باشد.

2. موز

موز به افزایش تمرکز و تیزبینی ذهن کمک می کند. اما فواید واقعی آن فراتر از این است، تامین پتاسیم و الکترولیت هایی که به جلوگیری از تحلیل استخوان کمک می کند و مصرف کلسیم بدن را تا حد معقولی افزایش می دهد.

موز همچنین به افزایش حساسیت سیستم عصبی، افزایش ایمنی و متابولیسم بدن کمک می کند. چند عدد موز در روز واقعاً به شما کمک می کند تا بعد از ساعات کاری پر استرس یا ورزش صبحگاهی خسته کننده، به سرعت انرژی خود را به دست آورید.

3. کیوی

مانند موز، کیوی نیز یک میوه غنی از پتاسیم برای محافظت از استخوان است. کیوی همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین C و لوتئین است، کاروتین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.سعی کنید حداقل 1 یا 2 کیوی در هفته بعد از تمرین خود بخورید و احساس انرژی خواهید کرد. به یاد داشته باشید که پوست آن را جدا نکنید، پوست کیوی خوراکی و بسیار مغذی است.

برخی از پروتئین ها، مانند توفو با سولفات کلسیم اضافه شده و کنسرو ماهی با استخوان، سرشار از کلسیم هستند. ممکن است لازم باشد برچسب ها را از نزدیک بخوانید تا بفهمید کدام غذاها می توانند دوز روزانه کلسیم شما را تامین کنند.

4. غلات

غلات معمولاً غنی از کلسیم نیستند، اما بخش مهمی از یک رژیم غذایی متعادل هستند. برخی از نان ها و غلات غنی شده هستند و می توانند گزینه ای عالی برای افزایش مصرف کلسیم شما باشند. بسته‌بندی و برچسب‌ها را بررسی کنید تا گزینه‌های تقویت‌ شده‌ای را پیدا کنید که ممکن است از آن‌ها لذت ببرید.

5. آجیل و دانه ها

برخی آجیل ها و دانه ها حاوی مقدار زیادی کلسیم هستند.در حالی که بسیاری از دانه ها منابع عالی کلسیم هستند، اما گزینه های عالی دانه های خشخاش، کدو تنبل، کنجد، کرفس و دانه چیا هستند.

دو قاشق غذاخوری دانه چیا حاوی حدود 14 درصد از کلسیم مورد نیاز بدن شما است. بادام و دانه‌های کنجد، از جمله کره بادام زمینی، خمیر تهیه‌شده از دانه‌های کنجد، هر دو این مواد معدنی را به همراه آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین E ارائه می‌کنند.مغزها و دانه های زیر به ویژه سرشار از کلسیم هستند:

بادام: 96 میلی گرم در هر یک چهارم فنجان، یا حدود 7 درصد از ارزش روزانه غذایی

تاهینی (ارده): 127 میلی گرم در هر 2 قاشق غذاخوری، یا حدود 10 درصد از ارزش روزانه غذایی

دانه چیا: 90 میلی گرم در هر قاشق غذاخوری، یا حدود 7 درصد از ارزش روزانه غذایی

6. غذاهای غنی شده با کلسیم

غلات اغلب با کلسیم غنی می شوند. برخی از غلات غنی شده تا 100 میلی گرم کلسیم در هر وعده تامین می کنند.

7. ماهی سالمون کنسرو شده

جدا از محصولات لبنی، ماهی آزاد کنسرو شده یکی از بهترین منابع غذایی کلسیم است. تنها 3 اونس کنسرو سالمون 181 میلی گرم کلسیم دارد. ماهی سالمون همچنین حاوی ویتامین D است که به بدن شما کمک می کند کلسیم بیشتری جذب کند.

8. تورتیلا آردی

خبر خوب برای دوستداران کربوهیدرات: یک تورتیلای آردی 10 اینچی 90 میلی گرم کلسیم برای شما فراهم می کند.

9. کنسرو لوبیا پخته

چهار اونس لوبیا پخته کنسرو شده حاوی حدود 126 میلی گرم کلسیم است. لوبیا همچنین حاوی مقدار زیادی فیبر است.

10. سبزیجات سبز تیره و برگ دار

کلم پیچ پخته شده، اسفناج و کلم سبز همگی منابع خوب کلسیم هستند. با کمال تعجب، کلم پیچ پخته شده کلسیم بیشتری در هر وعده نسبت به شیر دارد، یعنی 177 میلی گرم در هر فنجان. این سبزی پربرگ همه کاره با بیماری های قلبی، سرطان و التهاب نیز مبارزه می کند. یک فنجان بروکلی خام حدود 35 میلی گرم کلسیم دارد. همین مقدار کلم بروکلی پخته شده حاوی 76 میلی گرم است.

سبزی های برگ دار سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین های A، C، E و K و همچنین آهن و فیبر هستند. آنها همچنین منبع کلسیم بدون لبنیات هستند. در اینجا محتوای کلسیم برخی از سبزیجات برگدار آمده است:

سبزی کولارد: 327 میلی گرم در هر فنجان پخته شده، یا حدود 25 درصد از ارزش روزانه غذایی

اسفناج: 141 میلی گرم در هر فنجان پخته شده، یا حدود 11 درصد از ارزش روزانه غذایی

کلم پیچ: 177 میلی گرم در هر فنجان پخته شده، یا حدود 14 درصد از ارزش روزانه غذایی

11. انجیر

انجیر خشک یک میان وعده سالم، شیرین و سرشار از کلسیم است. دو عدد انجیر حاوی حدود 27 میلی گرم است. به عنوان یک شیرین کننده طبیعی، این میوه جایگزین سالم تری برای قندهای تصفیه شده است.

12. سویا

ترکیبات مبتنی بر سویا مانند توفو اغلب با سولفات کلسیم تهیه می شوند، نمکی که به حفظ بافت و ساختار پروتئین گیاهی کمک می کند. محصولات توفو ساخته شده با این نمک منابع خوبی از کلسیم هستند.

همچنین غیر معمول نیست که شیر سویا با کلسیم و ویتامین D غنی شود تا مصرف کنندگان در صورت عدم مصرف لبنیات، این مواد مغذی مهم را از دست ندهند. محتوای کلسیم بسته به برند متفاوت است.محصولاتی مانند موارد زیر می توانند به شما در تامین نیاز روزانه کلسیم خود کمک کنند:

توفو ساخته شده با سولفات کلسیم: 434 میلی گرم در هر نصف فنجان یا حدود 33 درصد از ارزش روزانه غذایی

شیر سویا غنی شده با کلسیم: 300 میلی گرم در هر فنجان یا حدود 18 درصد از ارزش روزانه غذایی

سویا (آب پز): 261 میلی گرم در هر فنجان، یا حدود 20 درصد از ارزش روزانه غذایی

غذاهای تهیه شده از سویا منابع عالی کلسیم هستند. برخی از محصولات سویا عبارتند از:

توفو

میسو

شیر سویا

تمپه

یک فنجان سویا برشته شده خشک دارای 130 میلی گرم کلسیم است که منبع بسیار خوبی برای کسانی است که از رژیم غذایی وگان پیروی می کنند.

13. لوبیا بالدار

لوبیا بالدار که به آن لوبیا گوا نیز می گویند، در کشورهای مرطوب و گرمسیری رشد می کند. یک وعده 44 گرمی بیش از 4 درصد از مقدار توصیه شده روزانه کلسیم را به شما می دهد.اگر دچار عدم تحمل لاکتوز یا گیاهخوار هستید، ممکن است کلسیم کافی را از رژیم غذایی خود دریافت نکنید، زیرا محصولات لبنی یکی از رایج ترین منابع کلسیم هستند.

14. اسفناج

اسفناج به تقویت عضلات کمک می کند، سرشار از ویتامین K است و به کاهش علائم کشش کمک می کند. اسفناج سرشار از کلسیم، فسفر، پتاسیم، روی و سلنیوم است که به محافظت از کبد کمک می کند.

کاروتنوئید نئوکسانتین موجود در اسفناج می تواند سلول های سرطانی پروستات را از بین ببرد در حالی که بتا کاروتین سلول های سرطانی روده بزرگ را از بین می برد.هفته ای چهار بار باید یک کاسه اسفناج پخته یا دو کاسه اسفناج تازه بخورید.

15. کنگر فرنگی

این گیاه سرشار از فیبر، بیش از هر سبزی دیگری حاوی منگنز و پتاسیم است. برگ های آن همچنین حاوی اجزای بسیاری است که به کاهش خطر سکته کمک می کند و ویتامین C به حفظ سیستم ایمنی بدن کمک می کند. تا جایی که امکان دارد به عنوان غذا آن را بپزید،حتی می توانید به عنوان چای، اسموتی از آن استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
عصرایران
دکمه بازگشت به بالا