جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

به قالیشویی‌های غیرمجاز اعتماد نکنید

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان برای گرفتار نشدن در دام شرکت‌های غیرمجاز قالیشویی، از مردم خواست پیش از سپردن فرش های خود به قالیشویی ها، از طریق اتحادیه های صنفی از مجاز بودن آنها اطمینان یابند.

از پلیس آگاهی فراجا، سرهنگ محمد شریفی روز پنجشنبه با اشاره به آغاز سنت خانه تکانی در بین هموطنان و احتمال سودجویی برخی تحت عنوان شرکت های صوری قالیشویی افزود: با توجه به روزهای پایانی سال و رسوم دیرینه نظافت و خانه تکانی عده‌ای افراد کلاهبردار با درج آگهی های تبلیغاتی در معابر، پیامک و فضای مجازی در پوشش مراکز و شرکت های قالیشویی در کمین اغفال شهروندان هستند.

وی ادامه داد: این شرکت‌های صوری و فاقد مجوز پس از جلب اعتماد مردم از طریق درج آگهی و دستیابی به اهداف شوم خود متواری می شوند.

این شرکت های صوری و فاقد مجوز پس از جلب اعتماد مردم از طریق درج آگهی و دستیابی به اهداف شوم خود متواری می شوند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا با اشاره به پرونده هایی با عنوان کلاهبرداری تحت پوشش شرکت های غیرمجاز قالیشویی، به شهروندان توصیه کرد: قبل از سپردن اموال خود به این شرکت ها تحقیقات لازم را انجام دهید چرا که این افراد فرصت طلب با اجاره دفتری به صورت کوتاه مدت در این ایام به فعالیت پرداخته و پس از جمع آوری فرش های سفارش گرفته متواری می شوند.

استعلام از اتحادیه های صنف قالیشویان

وی خاطرنشان کرد: شرکت های معتبر و دارای پروانه خدمات از طریق قابل شناسایی و پیگیری بوده و معمولا با مراجعه به سایت مربوطه یا روزنامه رسمی می توان نسبت به درستی فعالیت آن پی برد.

سرهنگ شریفی گفت: شهروندان باید دقت داشته باشند در زمان مراجعه افراد این شرکت ها ضمن درخواست کارت شناسایی آنها حتما چهره آنها را به خاطر سپرده و شماره پلاک خودرو را یادداشت کنند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی پلیس بتواند مجرمان را در اسرع وقت شناسایی و دستگیر کند.

وی خاطرنشان کرد: برخی هموطنان نیز پس از شستن فرش های خود آن را برای خشک شدن روی دیوار یا پشت بام قرار می دهند که افراد سارق با سوء استفاده از این فرصت آنها را سرقت می کنند به همین دلیل توصیه می شود برای جلوگیری از سرقت، فرش را در مکانی قرار دهید که به کوچه و خیابان مشرف نباشد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
ایرنا
دکمه بازگشت به بالا