جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

وضعیت آب وهوا امروز ۱۶ فروردین و روزهای آتی

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش‌های بهاری تا پایان هفته در کشور برای روزهای آتی در غرب و جنو‌ب‌غرب خیزش گردوخاک را پیش‌بینی کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش‌های بهاری تا پایان هفته در کشور برای روزهای آتی در غرب و جنو‌ب‌غرب خیزش گردوخاک را پیش‌بینی کرد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی تازه‌ترین وضعیت جوی را برای امروز ۱۶ فروردین و روزهای آتی اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی برای امروز تا آخر هفته بارش‌های بهاری را روی نوار شمالی کشور پیش‌بینی کرد و گفت: امروز بارش‌ها در ارتفاعات گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان به شکل رگبارهای پراکنده و وزش باد شدید موقتی است. امروز در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز، وزش باد شدید همراه با گردوخاک نیز پیش‌بینی شده است.

گودرزی از تداوم بارش‌ها فردا در آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات خراسان‌شمالی و شمال خراسان‌رضوی خبر داد و تاکید کرد: بارش‌ها تا روزهای پایانی هفته کماکان ادامه دارد.

وی افزود: سامانه بارشی جدید از شنبه وارد کشور می‌شود و در هفته آتی، بارش‌های بهاری در اکثر استان‌ها تداوم دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: فردا با نفوذ جریانات خنک شمالی، کاهش دما در سواحل شمالی کشور رخ می‌دهد. همچنین در روزهای پنجشنبه تا شنبه افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق منجر به خیزش گردوخاک و نفوذ آن به بخش‌های جنوب‌غرب و غرب کشور می‌شود.

به گفته وی، در تهران امروز وزش باد پدیده غالب است. بیشینه دمای امروز پایتخت به ۲۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
وضعیت آب و هوا، امروز ۷ شهریور ۱۴۰۲
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا