جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

تخلف دولت در عدم افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته محرز شد

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با توجه به اعتراض نمایندگان به نحوه عملکرد دولت نسبت به اجرای قانون مجلس در جز “ی” بند الف تبصره 12، گفت: پیشنهاد اینجانب درباره افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت در صحن علنی مجلس با موافقت قاطع نمایندگان مردم مصوب شد.

وی افزود: در همین راستا هیأت رئیسه قوه مقننه جلسه‌ای را تشکیل داده و امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه را را مأمور پیگیری این موضوع کردند.
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: به دنبال این مصوبه هیأت رئیسه برای پیگیری موضوع جلسه‌ای با حضور آقای علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور، نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نماینده اداره قوانین مجلس به ریاست آقای قاضی زاده هاشمی تشکیل داد.
حاجی‌بابایی با بیان اینکه در این جلسه ابتدا گزارش انحراف و تخلف دولت از قانون مصوب مجلس در ارتباط با افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته ارائه شد، افزود:در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی حاضر در جلسه پاسخ‌های لازم را ارائه کردند.
نماینده مردم همدان در مجلس تاکید کرد: جمع بندی نهایی در این جلسه این بود که پیشنهادی که ارائه کردیم و در صحن علنی مجلس قرائت و با رأی نمایندگان مردم مصوب شد؛ یعنی جز “ی” بند الف تبصره 12 قانون، ملاک تصمیم گیری برای افزایش حقوق‌ها در سال 1398 است.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: اعضای حاضر در جلسه بر تخلف آشکار دولت در اجرای قانون اذعان و اتفاق نظر داشتند؛ که این تخلف به ویژه برای حقوق‌های 2/5 میلیون تا 5 میلیون تومان محرز تشخیص داده شد.
عضو کمیسیون بودجه مجلس بیان داشت: بعضی از نمایندگان دولت که در این جلسه حاضر بودند به سندی اشاره داشتند که مبنا و ملاک عملکرد دولت قرار گرفته است؛ در صورتی که این سند در مجلس مطرح و مصوب نشده است وهیچ‌گونه ارتباطی با پیشنهاد مطرح شده در صحن علنی مجلس و در نهایت قانون مصوب مجلس ندارد.
وی گفت: اگر ملاک عملکرد دولت در افزایش حقوق مزایای کارکنان شاغل و بازنشسته دولت؛ متن و سندی است که در این جلسه ارائه شد، عوض کردن قانون بر خلاف مصوبه پیشنهادی در مجلس است.
حاجی بابایی گفت: با ادله‌ای که ارائه شد، مقرر شد ضمن ارسال گزارش این جلسه به هیأت رئیسه مجلس؛ ظرف ده روز دیوان محاسبات با بررسی احکام صادر شده، گزارشی را برای تصمیم گیری در جلسه آتی ارائه کند.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته، به ویژه برای حقوق‌های 2/5 تا 5 میلیون تومان؛ محرز تشخیص داده شد.

ادامه مطلب
جلیل مالکی انتخاب جعفر کوشا به سمت ریاست اسکودا را تبریک گفت

منبع: خبرگزاری تسنیم

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا