جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

تغییر در طرح جدید اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی / اولین تصاویر منتشر شد

انتشار اولین تصاویر از طرح جدید اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی حاکی از حذف بنای تخت جمشید از روی ایران چک است.به نظر می‌رسد تصویر مسجدی که روی اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی جدید چاپ شده قرار است برای همیشه جای تخت جمشید را بگیرد اما تا جایی که از روی تصاویر می‌توان تشخیص داد نام این مسجد روی اسکناس ذکر نشده

انتشار اولین تصاویر از طرح جدید اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی حاکی از حذف بنای تخت جمشید از روی ایران چک است.

نسخه جدید از اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی در حالی منتشر و توزیع شده که یکی از المان‌های تاریخی از روی درشت‌ترین اسکناس ایران حذف شده است. اسکناس جدید ۱۰۰ هزار تومانی برخلاف تراول دولت روحانی با امضای همتی، تصویری از یک بنای مذهبی دارد.

به نظر می‌رسد تصویر مسجدی که روی اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی جدید چاپ شده قرار است برای همیشه جای تخت جمشید را بگیرد. اما تا جایی که از روی تصاویر می‌توان تشخیص داد نام این مسجد روی اسکناس ذکر نشده، اما احتمالا یکی از ابنیه تاریخی مشهور کشور است.

حذف تصویر تخت جمشید از اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی

تفاوت دیگری هم که روی اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی جدید دیده می‌شود حذف جمله «آثار تاریخی کشور جزو مفاخر ملت ایران است» بوده که حالا در شبکه‌های اجتماعی هم بحث داغی را در پی داشته است.

این در حالی است که طبق تصویر زیر، اسکناس قدیمی با امضای عبدالناصر همتی، رییس کل سابق بانک مرکزی و اسکناس جدید با امضای علی صالح‌آبادی، رئیس کل کنونی در رسانه‌ها منتشر شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا