جدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

تفاوت علائم آنفولانزا با کرونا

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر بیشتر مراجعه کنندگان مربوط به بیماری آنفولانزا و سایر عارضه های تنفسی هستند.

بابک عشرتی، معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: بررسی‌ها نشان می دهند که احتمالا افزایش موارد ابتلا به بیماری آنفولانزا را تا اوایل اسفند داشته باشیم که این موضوع امری عادی است و در سالیان گذشته نیز شرایط به همین صورت بوده است.

او گفت: با سرد شدن هوا پیش بینی می شود که موارد ابتلا به بیماری آنفولانزا افزایش پیدا کند. این موضوع عادی است و موضوع نگران کننده ای نخواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر بیشتر مراجعه کنندگان مربوط به بیماری آنفولانزا و سایر عارضه های تنفسی هستند. مراجعان در مرحله بعدی مربوط به بیماری کرونا خواهند بود. الان سویه جدیدی از ویروس کرونا در کشور شناسایی نشده است.

معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت بیان کرد: مادران باردار، بیماران زمینه ای و افراد در معرض خطر به همراه کادر بهداشتی و درمانی حتما باید واکسن آنفولانزا را دریافت کنند. بیماران زمینه‌ای باید دز چهارم واکسن کرونا را در مراکز بهداشتی و درمانی بر اساس دستورالعمل ابلاغی دریافت کنند.

وی اضافه کرد: افراد در معرض خطر مانند سالمندان و بیماران زمینه ای بهتر است در اجتماعات از ماسک استفاده کنند. به افراد توصیه می شود که دست های خود را با آب و صابون شست و شو دهند.

عشرتی گفت: در حال حاضر علائم بیماری آنفولانزا با کرونا یکسان است و اگر فردی علاوه بر تب، سرفه و بدن درد، دچار مشکلات گوارشی باشد؛ احتمال ابتلا به بیماری کرونا صحیح است و با آزمایش این موضوع مشخص می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا