جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

تمدید گذرنامه‌های منقضی از ۱۴۰۰

سردار رادان با اشاره به تسهیل تردد زوار برای عبور از مرزها از مردم خواست تمدید یا دریافت گذرنامه ها را به روزهای آخر موکول نکنند.

سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور در حاشیه بازدید از مرز شلمچه  گفت :  خوشبختانه اقدامات در خصوص زیرساخت‌ها برای بررسی گذرنامه‌ها و عبور زائران از مرز با فراغ بیشتر، نسبت به سال گذشته بسیار افزایش یافته و تغییرات محسوس است.

او گفت :  در این راستا افزایش چندین برابری گیت‌های ورود و خروج از سوی ایران و عراق انجام شده است که جا دارد از همکاری دولت عراق تشکر کنیم زیرا تاکنون همه توافق‌ها برای سفر آسان، ارزان و ایمن زائران را متعهدانه انجام داده‌اند.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه امیدواریم توسعه زیرساخت‌ها برای سفر امسال نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر باشد، گفت: از مردم می‌خواهیم تمدید یا دریافت گذرنامه به ویژه گذرنامه زیارتی را به روزهای آخر موکول نکنند. گذرنامه زیارتی ارزان و به زودی در دسترس قرار می‌گیرد.

رادان بیان کرد: با طرف عراق به توافق رسیدیم که روی گذرنامه‌های افرادی که اعتبار گذرنامه‌هایشان از سال ۱۴۰۰ به پایان رسیده و تمایل به حضور در سفر اربعین حسینی دارند، لیبلی قرار دهیم که به مدت شش ماه اعتبار خواهند داشت و در نتیجه حجم زیادی از زائران که اعتبار گذرنامه‌شان تمام شده نیاز به تهیه گذرنامه ندارند. در این زمینه ادارات کل اتباع در سراسر کشور آماده خواهند شد و در صورت نیاز در شهرستان‌های بزرگ کار را به کلانتری‌ها هم تعمیم خواهیم داد.

این مسئول گفت :  مرزبانی، انتظامی و وزارت کشور ایران همه کارها برای تسهیل حرکت زائران را انجام دادند. البته امسال با دمای شدید مواجه هستیم که مردم باید رعایت کنند تا سفر خوبی داشته باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: تا سال گذشته نیروهای مستقر ما زیر چادر بودند و بعضا بسیار اذیت می‌شدند که با کار جهادی انجام‌شده، همه همکارانی که باید در ایام اربعین در مرزها مستقر شوند، سقف پیش‌بینی شده تا زیر سقف استراحت کنند.

وی در خصوص اینکه از سال ۸۶ خوزستان به عنوان منطقه عملیاتی لحاظ شده بود و نیروهای انتظامی حقوق عملیاتی دریافت می‌کردند، بیان کرد: همکاران مرزبانی از مزایای استقرار در مرز بهره‌مند هستند اما اینکه همه استان‌ها را عملیاتی کنیم هم خوب است هم بد. هر چه استان‌ها بیشتر از حالت عملیاتی خارج شوند، بهتر است زیرا نشانه این است که امنیت بیشتری حاصل شده است اما باید خدمات همکاران جبران شود و کارهایی در این زمینه انجام شده است و تلاش می‌شود اقدامات بیشتری انجام شود.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
دکمه بازگشت به بالا