جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

توصیه مهم وزیر راه به مسافران برای خرید بلیت

پیش فروش بلیت برخی از ناوگان حمل ونقل عمومی از جمله قطار آغاز شده است و زمان پیش فروش سایر ناوگان از جمله هواپیما و اتوبوس هم تا چند روز دیگر شروع می‌شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: به تمامی مسافران نوروزی برای سفر در این ایام توصیه می‌کنم که بلیت ناوگان حمل و نقلی خود را با هم بخرند تا در هنگام برگشت با مشکل مواجه نشوند.

پیش فروش بلیت برخی از ناوگان حمل ونقل عمومی از جمله قطار آغاز شده است و زمان پیش فروش سایر ناوگان از جمله هواپیما و اتوبوس هم تا چند روز دیگر شروع می‌شود. این در حالی است که تا به امروز تغییری در نرخ بلیت‌ها صورت نگرفته است، اما با توجه به یک سر خالی بودن برخی از ناوگان از جمله اتوبوس‌ها احتمال تغییر قیمت در این بخش وجود دارد.

با توجه به آنکه تعداد ناوگان حمل ونقل عمومی در کشور کاهش پیدا کرده است و میزان تقاضا رشد زیادی داشته است بنابراین در این زمینه هادیان فر معاون حمل‌ونقل وزیر راه وشهرسازی توصیه‌های برای جلوگیری از ایجاد مشکل به مسافران کرده است.

به طوری که هادیان فر معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است:‌ سفر‌های نوروز ۱۴۰۳، با توجه به اینکه سفرنامه نوروز با ایام مبارک ماه رمضان همزمان شده است، ۳ تا ۵ درصد افزایش پیش‌بینی می‌شود.

وی با تأکید بر توزیع عادلانه بلیت و دسترسی راحت مردم به خدمات حمل‌ونقل گفت: همه بلیت‌ها نباید در یک روز خاص عرصه شوند، بلکه ۲۰ تا ۳۰ درصد بلیت‌ها قبل از ۴۸ یا ۲۴ ساعت هر روز ارائه شود و تا آخرین روز ایام طرح نوروزی روز بلیت وجود داشته‌باشد. ۶۰ تا ۷۰ درصد بلیت‌ها نیز باید به‌صورت رفت و برگشت به فروش برسد. باید جلسات آموزشی برای نیرو‌های متخصص و مسئولان در حوزه سفر‌ها برای ارائه خدمات مطلوب ارائه شود.

وی تأکید کرد: فروش چارتری بلیت هواپیما برای سفر‌های داخلی و سفر‌های بین المللی مقاصد زیارتی به ویژه نجف انجام نشود. بازرسی وزارت راه و شهرسازی در خصوص نحوه فروش عادلانه و قیمت دولتی بلیت‌های هواپیما نظارت لازم را خواهند داشت.

وی ادامه‌داد: با سرعت بالا باید زیرساخت‌ها و سامانه‌ها مهیا شود تا آمادگی کامل برای حوادث پیش بینی نشده داشته‌باشیم.

هادیان‌فر اظهار کرد: پاسخ‌گویی در میز‌های ارتباطات مردمی به بهترین شکل انجام شود و نقش فضای مجازی، پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های مجازی در سفر‌های نوروزی پر رنگ‌تر خواهد شد و رصد کامل فضای مجازی انجام شود تا بتوان واکنش‌ها و پاسخ‌های روشنگرانه در این خصوص ارائه داد.

اقدامات لازم درخصوص تأمین سوخت انجام شود

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: در ایام نوروز کارت جایگاه‌های سوخت فعال شود تا تامین سهمیه سوخت سهل و راحت باشد.

هادیان‌فر تأکید کرد: همه کارکنان مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای ارائه خدمت به مسافران نوروزی در این ایام مشغول فعالیت خواهند بود که باید نتیجه این خدمات برای مردم محسوس و ملموس باشد و رضایت اجتماعی به‌همراه داشته‌باشد.

وحید قربانی رئیس مرکز ارتباطات وزارت راه و شهرسازی در ادامه از انجام هماهنگی با روابط عمومی ادارات کل راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه در استان‌ها و همچنین رسانه‌های دیگر از جمله صدا و سیما برای اطلاع رسانی در خصوص سفر‌های نوروزی خبر داد.

وی همچنین با بیان اینکه اخبار ستاد وزارتخانه در پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی همواره بازتاب داده‌می‌شود، گفت: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارتخانه در ایام نوروز نیز همچون ایام اربعین، به‌صورت شبانه روزی به انتشار به‌هنگام و در لحظه اخبار و انعکاس اقدامات انجام‌شده، اقدام کند.

قربانی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های اطلاع رسانی سازمان‌های تابعه با تمرکز بر سفر‌های نوروزی و دستاورد‌های یک سال وزارت راه وشهرسازی در حوزه حمل و نقل از دیگر برنامه‌هایی است برای این ایام در نظر گرفته شده‌است.

براساس این گزارش حال با توجه به آنکه بررسی‌های میدانی و گزارشاتی که بسیاری از مسافران به باشگاه خبرنگاران می‌دهند قیمت بلیت در بخش اتوبوس از ماه گذشته به صورت نامحسوس و شهر به شهر افزایش پیدا کرده بود و با توجه به آنکه امروز هم نرخ رسمی بلیت‌های اتوبوس اعلام می‌شود بنابراین باید منتظر ماند و دید در این زمینه دولت چه برنامه‌ای برای کنترل نرخ بلیت‌ها و فروش و توزیع مناسب آن در دستور کار خود قرار خواهد داد که البته در این زمینه مذنب رئیس بازرسی وزارت راه وشهرسازی گفته است نظارت‌های خود را در بازار بلیت اتوبوس‌ها دوبرابر خواهیم کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
فرارو
دکمه بازگشت به بالا