جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

تولید این خودروها متوقف شد

براساس آمار تجمیعی تولید خودرو در آبان ماه امسال وضعیت تولید انواع خودروها در شرکت‌ها اعلام شد.

برهمین اساس در شرکت ایران‌خودرو همانند ماه گذشته، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۷ پانوراما، پژو ۲۰۰۸، سمند LX، دنا، رانا، رانا گیربکس ۶ دنده، رانا گیربکس ۶ دنده AMT، پژو ۴۰۵، پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز، سورن LX در آذرماه ماه امسال توقف تولید داشتند.

از میان محصولات ایران‌خودرو هم بیشترین افزایش تولید در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما با رشد ۳۹۰۱ درصدی و هایما S۸ توربو با ۴۷۸۷ درصد رشد، اختصاص دارد.

در محصولات سایپا نیز همانند ماه گذشته تولید کوئیک اتوماتیک، ساینا، تیبا دو، ساینا دستی در آذر ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته توقف تولید داشته است. میان محصولات این شرکت ساینا ۲۳۲ گازسوز رشد ۴۱۲۹۴۳ درصدی تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. کوئیک S نیز رشد تولید ۴۸۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

رشد ۱۰ درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته

براساس آمار در سال جاری حدود ۸۳۷ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده است که در مقایسه با ۷۶۱ هزار دستگاه تولید مدت مشابه پارسال، رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد، در مدت یادشده ۱۲۱ هزار دستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۳۶ درصد رشد برخوردار بوده است.

علاوه بر این در ۹ ماهه اول امسال حدود ۲۲۳ هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شد که در مقایسه با تولید ۱۳۲ هزار دستگاه در مدت مشابه پارسال، حدود ۶۹ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز
دکمه بازگشت به بالا