جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس

امروز شاخص کل بورس تهران برای پنجمین روز متوالی ریزش کرد.

امروز شاخص کل بورس تهران برای پنجمین روز متوالی ریزش کرد.

در معاملات روز یکشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 5 هزار و 188 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 259 هزار و 731  واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 192  واحدی در رقم 751 هزار و 37 واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با رشد 7 واحدی به رقم 25 هزار و 201 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 89 واحد به سطح 137 هزار و 185 واحد رسید.

ریزش بزرگان بازار سهام

امروز فملی بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشت و به تنهایی 2 هزار و 935 واحد شاخص را پایین کشید. همراه با فملی، فارس، فولاد، شبندر و کگل نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، سدشت و کویر از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای مادیرا، وهور و سپیدار بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، توسن و غصینو نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و غبشهر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فزر، خاور و فنر بیشترین تراکنش را داشتند.

بهبود ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 688 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 232 میلیارد تومان بود که 14 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 5 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 644 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های بورس

در معاملات یکشنبه، 53 نماد صف خرید داشتند و 47 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 15 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 131 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 34 درصدی به 163 میلیارد تومان رسید.

030216

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز
دکمه بازگشت به بالا