جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

جاده قدیم قم- تهران چهار خطه می‌شود

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم از ارتقای محور و چهار خطه کردن جاده قدیم قم- تهران خبر داد.

داود طلوعی امروز ۱۲ شهریورماه طی سخنانی اظهار کرد: در محور قدیم تهران همواره شاهد تردد وسایل نقلیه و خودروهای عبوری و ترانزیتی سنگین هستیم و از طرفی استقرار دو شهرک صنعتی شکوهیه در محدوده قم و شهرک صنعتی حسن آباد در محدوده تهران، اهمیت ارتقای محور را دو چندان می‌کند.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم افزود: با وجود دو باند بودن محور، تصادفات جرحی و مالی عدیده ای در این محور رخ می‌دهد که با پیگیری‌های اداره کل راه و شهرسازی استان، ارتقای محور و چهارخطه کردن محور قدیم قم- تهران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌ عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، طلوعی گفت: این عملیات از کیلومتر ۱۰ جاده قدیم محدوده شهرک صنعتی شکوهیه شروع و تا انتهای حوزه استحفاظی، در مجموع به طول ۴۵ کیلومتر را شامل می شود.

وی به تجهیز کارگاه این پروژه و شروع عملیات اجرایی آن اشاره کرد و توضیح داد: مدت زمان اجرای پروژه ۳۶ ماه و اعتبار مورد نیاز آن  بالغ بر ۹۵۰ میلیارد تومان است.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان گفت: با اجرا و اتمام این پروژه، شاهد وجود جاده ایمن، استاندارد، تسریع در عبور و مرور و کاهش تصادفات جاده‌ای خواهیم بود؛ همچنین در مواقع اضطراری و در صورت اشباع بودن آزادراه قم- تهران، می‌توان از ظرفیت محور قدیم به عنوان جایگزین نیز استفاده کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
میگه مشکل رو از طریق “مجاری ادراری” داریم پیگیری میکنیم!
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا