جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

جزئیات تامین مسکن برای خانواده‌های دارای سه فرزند

حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از ساماندهی ۳۵۸ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر در طرح نهضت ملی مسکن این استان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از ساماندهی ۳۵۸ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر در طرح نهضت ملی مسکن این استان خبر داد.

حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از پالایش مداوم ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن این استان به صورت روزانه در ادارات راه و شهرسازی تهران خبر داد و اظهار کرد: از مجموع ۹ هزار و ۸۳۳ خانواده ثبت نام شده تاکنون ۳۵۸ خانواده مشمول بوده اند که در سایتهای اسلامشهر، رباط کریم، نصیرشهر، هشتگرد، پرند و ایوانکی ساماندهی شده اند و به زودی پیامک افتتاح حساب برای آنها ارسال خواهد شد.

وی گفت: شرط فرم ج سبز در قانون جوانی جمعیت برای این خانواده ها برداشته شده و همه خانواده های استان تهران که تاریخ تولد فرزند سوم و بالاتر آنها از ۲۴ آبان سال ۱۴۰۰ باشند مشمول این طرح هستند که می توانند در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن ثبت نام کنند.

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مشتمل بر ۷۳ ماده و ۸۱ تبصره در جلسه مورخ بیست و چهارم مهر ماه یکهزارو چهارصد کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی تصویب شدد و پس از موافقت مجلس با اجرای آزمایشی آن به مدت هفت سال در تاریخ ۱۴۰۰/۸/۱۰ به تأیید شورای نگهبان رسید و دراین قانون وظایف دستگاه های مرتبط اعلام و همچنین به مشوق های جمعیتی نیز پرداخته شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا